Aktualności

Nowenna i początek Adwentu - z Maryją ku Jezusowi

ir
2 grudnia 2018

Zapaleniem pierwszej świecy adwentowej rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa. Czas Adwentu to czas nadziei niezłomnej wypływającej z wiary. W Katedrze Oliwskiej świecę adwentową zapalił na pierwszych nieszporach ks. Biskup Zbigniew Zieliński.  Rozpoczęliśmy czas przygotowania duchowego na przyjście Pana Jezusa. Aby nasze życie zmieniało się ku lepszemu.  Aby Jezus przychodzący do naszych serc zastał je uprzątnięte i przyozdobione na swoje przyjście.


To też szczególny czas towarzyszenia Maryi i drogi nadziei z Maryją. Jesteśmy w trakcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niepokalane Poczęcie to przygotowanie do tego aby Jezus mógł wejść właśnie przez narodzenie z Dziewicy na nasz świat.  Dla nas, różańcowych rodziców to od dwunastu lat święto patronalne. Tego dnie odnawiamy Akt Zawierzenia Maryi naszych dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w Różach Rodziców.  Zapraszamy na 8 grudnia do Katedry Oliwskiej rozpoczniemy Różańcem i świadectwami od godziny 17 tej a następnie msza święta z odnowieniem Aktu Zawierzenia.


Wiele z róż organizuje też modlitwę i msze święte w swoich środowiskach. Łączy nas Niepokalana i wspólna modlitwa. Tego dnia naprawdę wszyscy jesteśmy razem, w Polsce i na całym świecie!


Maryjo, Pani nasza Oliwska, Królowo Pokoju, módl się za nami