Aktualności

Nowenna w intencji Polski - już od 16 tego marca – cała Polska się modli!

ir
15 marca 2024

Różaniec Rodziców z wielkim zaangażowaniem przyjął zaproszenie do przez KEP do wspólnej modlitwy nowenną 2120  za Polskę, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i polskich świętych i błogosławionych.O ochronę życia i zgodę narodową!


Potrzeba modlitwy jest ogromna. Obecnie Zagrożenia Polski są i zewnętrzne i wewnętrzne. U polskich granic toczy się niezmiernie brutalna i bezwzględna wojna jakiej nie można było sobie nawet wyobrazić sobie przed trzema laty! Naród ukraiński  i całe państwo nastawione na obronę swego istnienia krwawi i walczy z barbarzyńskim najazdem Rosji.


A w zagrożenia cywilizacyjne płynące z zachodu Europy są dla Polski i Polaków niemal tak samo groźne, a niektórzy uważają nawet za groźniejsze. Relatywizm, brak ochrony życia, a nawet, jak we Francji promocja konstytucyjna zabijania dzieci pod sercem matek.  Te wszystkie zagrożenia od wpływów i ideologii niszczących godność człowieka, zwłaszcza młodzieży i dzieci dotyczą niemal każdego obszaru życia i promowane są kulturowo. Nasza odpowiedź to modlitwa i wytrwanie w Kościele w łączności z naszymi biskupami!


Jesteśmy więc Bogu wdzięczni za tą ogólnopolską inicjatywę przewodniczącego KEP Arcybiskupa Gądeckiego, aby po prostu w tej sytuacji modlić się za Polskę. Wskazane formuły modlitwy zapraszają każdego z nas, i są tak zaplanowane aby dopełniać naszą duchową aktywność.


Zapraszam i zachęcam wszystkich różańcowych rodziców i wszystkie nasze Róże do aktywnego włączenia się w modlitwę Nowenny.


My będziemy zaczynać na I – szym dniu skupienia Różańca Rodziców w Archidiecezji Warszawskiej na Słuzewie – który odbywa się właśnie w dniu 16 marca od godz. 9.00! Zapraszamy!