Aktualności

Niezwykłą połączenie Środa Popielcowa i Dzień Pamięci Niezłomnych! Abyśmy kiedyś mogli powiedzieć – zachowałem / zachowałam się tak jak trzeba!

ir
1 marca 2017

Tegoroczny Wielki Post rozpoczyna się Środą Popielcową, kiedy publicznie przyjmujemy znak pokuty i pokornie prosimy Boga o przebaczenie win, rozpoczynając Wielki Post.

I właśnie tego dnia obchodzimy dzień pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Tych spośród nas, którzy potrafili się zachować tak jak trzeba! Wartości czerpane z właściwie pojmowanego patriotyzmu kazały stawać z honorem w sytuacjach najtrudniejszych, a czasem i oddać życie. To dobrze, że polska młodzież potrafiła odnaleźć i przypomnieć nieznanych bohaterów.

Dzięki nim możemy z podniesionym czołem, jako Naród patrzeć na swoją historię i spoglądać w przyszłość. Bóg, Honor i Ojczyzna - to nie są zakurzone hasła z przeszłości – to najpiękniejsze wartości odpowiednio ułożone i stanowiące podstawę polskiej kultury.

Wiara przeżywana w pokorze, prostocie i w sposób duchowy prowadzi nas do rzeczy większych. „Abyśmy wymagali od siebie nawet wtedy gdy inni nie wymagają” jak uczył św. Jan Paweł II.

Niech okres Wielkiego Postu będzie nam takim owocnym czasem kształtowania sumień i charakterów na większą Chwałę Bogu i ku pożytkowi ludzi.