Aktualności

Niedziela Chrztu Pańskiego – jesteśmy Kościołem Jezusa Chrystusa!

ir
8 stycznia 2024

W niedzielę Chrztu Pańskiego odnowiliśmy świadomie nasze przyrzeczenia chrzcielne – z wdzięcznością wypowiedzieliśmy słowa wiary  w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół!


Właśnie taki jest Kościół – nasze dziedzictwo wiary pochodzącej od Apostołów. Dzięki pismu świętemu i Tradycji Kościoła wiemy jak wierzył i postępował Kościół założony przez Jezusa. Znamy też kolejnych papieży  - namiestników Pana Jezusa poczynając od św. Piotra aż do czasów nam współczesnych dzięki św. Ireneuszowi biskupowi i męczennikowi z Lyonu, uczniowi św. Polikarpa który jeszcze znał św. Jana.


To nasze zadanie abyśmy potrafili przekazać ten skarb wiary naszym dzieciom. To nie jest takie łatwe w dzisiejszych czasach  - gdyż niemal cała kultura i przekaz społeczny jest całkowicie pozbawiony obecności Boga albo wręcz agresywny wobec wiary katolickiej – dokładnie tak – katolickiej.  Nasza modlitwa, wierna i wspólnotowa, codzienna z Maryją na różańcu, z rozważaniami tajemnic życia Świętej Rodziny i Jezusa.


Niech nasza modlitwa zawsze będzie oparta na fundamencie Chrztu świętego – nas samych i naszych dzieci – to jest ten pierwszy sakrament i do niego zawsze można się odwołać ufając w Bożą obietnicę dobra.


Święci i błogosławieni nasi patroni ze Chrztu świętego i patroni naszych dzieci, módlcie się za nami!


Święta Rodzino z Nazaretu módl się za nami!