Aktualności

Najlepsze zyczenia z okazji Świąt Narodzenia Pana Jezusa!

ir
24 grudnia 2019

Boże Narodzenie! To czas Nadziei, to czas inny niż wszystkie dni całego roku.


Dzielimy się opłatkiem z każdym kto tego dnia zawitał w naszym domu i jest z nami na Wigilii. Dlatego że w każdym może przyjść do nas  Jezus.  Przychodzi jako niemowlę potrzebujące czułości i opieki. Przychodzi jako dziecko z nadziejami i pytaniami. Przychodzi jak młoda, wchodząca w życie osoba definiująca na nowo swój cały świat! Przychodzi w troskach rodziców i w ich zabieganiu. W końcu Jezus potrafi przyjść jako starszy lub schorowany człowiek potrzebujący naszej czułości i opieki.


Za cały rok dziękujemy i za to co było nie tak w tym roku przepraszamy. Sięgamy pamięcią do lat poprzednich i wspominamy rzewnie naszych bliskich, których już nie ma z nami. Oni świętują już w niebie!


Jezus jest z nami i dla nas ZAWSZE, ale czasem to w naszych sercach miejsce jest nie uprzątnięte, lub nawet zagracone, zajęte przez nasze egoizmy. Niech ten czas przynosi Łaskę i Pokój Nowonarodzonego Jezusa do każdej rodziny, do naszych serc i do serc naszych dzieci. Niech będzie czasem otwarcia na Chwałę Boga, która zniża się z wysokości aż do ziemi, do naszych ludzkich spraw.  


Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,


Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,


 Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny


Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.


Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,


a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.


Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.


Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.


Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba". C.K.Norwid Gloria in Excelsis Deo! A na ziemi Pokój ludziom dobrej woli!