Aktualności

Na prezent świąteczy - Podaruj swemu dziecku Anioła, obdaruj je wzorami świętości – skorzystaj z Sygnałów Troski!

ir
14 grudnia 2010

Kochani Rodzice i animatorzy róż rodziców!

Zbliżają się święta Narodzenia Pańskiego!

Z tym okresem związany jest zwyczaj przełamania się opłatkiem, przebaczenia i pojednania przy wigilijnym stole. W tym czasie pragniemy naszych najbliższych obdarować życzliwością, miłością i dobrem. Właśnie dlatego pod choinką pojawiają się prezenty, które w jakiś sposób mają unaoczniać nasze dobra życzenia, chęć spełniania marzeń i obdarowywania dobrem naszych najbliższych.

Z inspiracji jednej z mam modlących się w różach rodziców, animatorki róży chcemy zaproponować w tym roku akcje obdarowywania swoich bliskich prezentami o znaczeniu duchowym.

Mama Renata zaproponowała aby obdarować swoje ( i nie tylko swoje) dzieci „Aniołem Stróżem” – prenumeratą pisma przeznaczonego dla dzieci młodszych. Ten pomysł jest o tyle piękny i ciekawy że zamawiając prenumeratę Anioła Stróża dajemy pod choinkę prezent całoroczny. Jak bardzo dumne, zadbane i kochane poczuje się dziecko do którego co miesiąc przyjdzie przesyłka osobista - i do tego z Aniołem!

To propozycja dla rodziców dzieci młodszych. Dla młodzieży ale i dla wszystkich dorosłych proponujemy zakupienie na prezent książek z serii „Nowe portrety świętych” . Jest to wspaniała seria książek, napisana współczesnym językiem, odniesiona do naszych czasów i do naszych problemów, a jednocześnie czerpiąca z doświadczenia świętości Kościoła. Czasem nasz głos nie przemówi, ale przemówi przykład, mądrość i świętość konkretnej osoby – opisanej w Nowych Portretach. Nowe Portrety Świętych można zamówić pojedynczo - lub jako całą serię wydawniczą ośmiu książek. Wówczas jest trochę taniej, a do tego mamy tej samej klasy prezenty dla ósemki naszych bliskich. W przyszłości będą się mogli wymienić książkami ale i podyskutować o „swoich” świętych. Książki są tak ciekawe i wciągające oraz pięknie wydane że z pewnością będą pięknym prezentem.

Dla rodziców gorąco zaś zachęcamy do zrobienia sobie prezentu w postaci prenumeraty pisma „SYGNAŁY TROSKI” – jest to bardzo cenne pismo pozwalające pogłębiać swoją wiedzę jako rodzica o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi.

O obdarowaniu siebie wzajemnym miesięcznikiem Różaniec, a ściślej jego prenumeratą na rok 2011 przypominam już tylko dla porządku - bo właściwie rozumie się samo przez siebie.

Zatem zróbmy prezent sobie, albo swoim bliskim, swoim dzieciom czy też znajomym w postaci wartościowych wydawnictw.

JAK TEGO DOKONAĆ?

Poprzez Internet można dowiedzieć się o prenumeracie Anioła Stróża,

Sygnałów Troski

oraz Różańca na stronie Wydawnictwa Sióstr Loretanek -

Wydawnictwa Sióstr Loretanek

Można również zamówić pisząc lub telefonując do wydawnictwa w Rembertowie: Wydawnictwo Sióstr Loretanek

04-476 WARSZAWA

ul. L. Żeligowskiego 16/20

Fax (0-22) 612-93-62

Prenumerata tel. (0-22) 673-46-93; 673-58-39

Gorąco zachęcamy do takiej formy obdarowania się Dobrymi prezentami!