Aktualności

Na całym świecie dziękujemy za łaski wmodlone przez Różaniec Rodziców. Zapraszamy do Katedry Oliwskiej 8 grudnia na mszę świętą o godz. 11.30

ir
28 listopada 2013

Jak co roku w dniu 8 grudnia ponawiamy Akt Zawierzenia naszych dzieci, nas jako rodziców, wszystkich rodzin i róż rodziców patronce naszej modlitwy, Matce Bożej Oliwskiej.

Przez ten kolejny rok doznawaliśmy wielu łask i opieki za wstawiennictwem Maryi Niepokalanie Poczętej w naszej modlitwie różańcowej, a inicjatywa tej modlitwy coraz szerzej i dalej docierała do kolejnych rodziców i rodzin.

W tym roku 8 grudnia wypada w niedzielę i w tym dniu w Katedrze Oliwskiej o godzinie 11.30 będzie odprawiona Msza święta przez naszego opiekuna, Ks. proboszcza Zbigniewa Zielińskiego, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chcących łączyć się w modlitwie.

Wiemy, że poszczególne róże i osoby z Polski w wielu miejscach łączą się duchowo - na specjalnie zorganizowanych mszach świętych lub pojedynczo pozostając w jedności duchowej.

W roku obecnym ilość modlących się w różańcu rodziców przekroczyła wyraźnie 44 tysiące, ponad 2210 róż rodziców. Istotnym akcentem były w tym roku pielgrzymki w których uczestniczyli rodzice: 345 piesza pielgrzymka z MB Oliwską do Wejherowa w maju, oraz pielgrzymki zorganizowane, które przybyły do Katedry Oliwskiej na sobotnie nabożeństwo do MB Oliwskiej. Było też wielu pielgrzymów indywidualnych.

Ważna była również niedawno zakończona, a zorganizowana na Uniwersytecie Gdańskim VIII Konferencja naukowa o zagrożeniach duchowych, przy organizacji której intensywnie współdziałaliśmy.

8 grudnia chcemy za wszystkie łaski podziękować Bogu przez ręce Maryi i prosić o dar rozszerzania tej modlitwy rodziców. Szczególnie chcemy dziękować za dar sakramentu małżeństwa i doświadczania miłości małżeńskiej w rodzinach. Właśnie rodzina i miłość doświadczana w rodzinie jest wspaniałym darem dla naszych dzieci.

Na całym świecie dziękujemy za łaski wmodlone przez Różaniec Rodziców. Zapraszamy do Katedry Oliwskiej 8 grudnia na mszę świętą o godz. 11.30