Aktualności

Modlitwa w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu - maj 2017

ir
7 maja 2017

Święty Józef jest dla nas rodziców i rodzin, zwłaszcza ojców, wielką pomocą w tym co mamy wykonać dla dobra dzieci. Tym bardziej cieszymy się z wyjątkowego zaproszenia na co miesięczne majowe spotkanie w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na nabożeństwo W INTENCJI RODZIN I OBRONY ŻYCIA POCZĘTEGO. Na zaproszenie kustosza Sanktuarium mogliśmy dać świadectwo o Różańcu Rodziców jako konkretnej odpowiedzi na fatimskie wezwanie Matki Bożej do codziennej modlitwy różańcowej.

Była to również wspaniała okazja, aby naszą rodzicielską modlitwę powierzyć również świętemu Józefowi, prosić o jego opiekę i wstawiennictwo dla naszych rodzin, a zwłaszcza mężów i ojców. Wśród obecnych pielgrzymów było wielu rodziców i róże różańcowe z okolicy Kalisza i z całej Polski. To może pierwszy raz ale i wielka zachęta do wzięcia udziału w tym comiesięcznym czuwaniu i spotkaniu ze Świętą Rodziną w Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego. Dzielimy się tą wiadomością z wielką radością i podziękowaniem św. Józefowi za Jego opiekę nad Rodzinami.

Kto nie mógł przybyć może jeszcze zobaczyć transmisję poprzez telewizję TRWAM / .

W związku z tym świadectwem BARDZO wiele osób zachęciło się do udziału w Różańcu Rodziców, do modlitwy za swoje dzieci właśnie w takiej formie. Wiele osób zgłasza się indywidualnie poprzez stronę internetową ale BARDZO WIELE osób myśli o tym aby samodzielnie zakładać takie róże w swoich środowiskach, parafiach, szkołach, rodzinach, wspólnotach i kręgach znajomych i przyjaciół.

I MY TEŻ DO TEGO ZACHĘCAMY – aby skorzystać z informacji zamieszczonych na naszej stronie internetowej, skorzystać z dostępnych do pobrania materiałów, również dla Animatora. Nie ma w Różańcu Rodziców żadnych składek, raczej nie praktykuje się comiesięcznych spotkań, chyba że róża tak ustali. Myślimy że to poruszenie serc związane z rocznicą objawień FATIMIE jest swojego rodzaju szansą aby zbliżyć się do Matki Bożej, aby zaprosić jak najwięcej osób do wspólnej modlitwy i wspierania swoich dzieci i swoich rodzin! TWÓRZMY RÓŻE RODZICÓW jako prezent dla naszych dzieci!