Aktualności

Październik - nasz różańcowy miesiąc! Miesiąc Maryi Zwycięskiej!

ir
5 października 2021

W październiku czcimy Maryję jako Matkę Bożą Zwycięską, tą która wyjedna nam łaskę zwycięstwa nad słabością, nad grzechem, nad trudnościami dnia codziennego i wspomoże w sytuacjach po ludzku beznadziejnych!  W Październiku ma ze sobą całą rzesze świętych, o których chcemy pamiętać. To święta Teresa od Dzieciatka Jezus, która wskazuje drogę świętości w codziennym zmaganiu się ze sobą. To święci Aniołowie Stróżowie do których codziennie we wszystkich sprawach odwołujemy się o pomoc. Święty Franciszek i św. Siostra Faustyna, św. Teresa z Avilla i św. Jan Paweł II, to są postacie nam bardzo bliskie i z nich też możemy czerpać inspiracje  do naszej różańcowej modlitwy za dzieci.


W tym roku w trzecią niedzielę  17 października zaplanowano w wielu miastach Polski procesje różańcowe.   Jako Różaniec Rodziców wspierajmy te inicjatywy i bądźmy aktywnymi ich uczestnikami w naszych miejscowościach – z naszym logo, z naszymi znakami. Oprócz tego jest wiele innych inicjatyw różańcowych i modlitewnych w Polsce, czy to lokalnych czy ogólnopolskich. Kolejna z nich to Zawierzenie Polski św. Józefowi, które ma się odbyć w sanktuarium kaliskim św. Józefa już 7 października.  To znowu okazja do umocnienia naszych rodzin, a zwłaszcza wspierania w modlitwie i w życiu duchowym mężczyzn, ojców i braci!


Nasza modlitwa ma zawsze wymiar duchowy, ale powinna nas prowadzić w życiu do konkretnego działania. Zachęcamy   do śledzenia strony internetowej: www.sercemzarodzina.pl  oraz  oglądania wszystkich wartościowych filmów na kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCzRXxJSUkWBt4zs7oS3tm7A    Na początek polecamy pierwszy wykład o małżeństwie, z serii "Każdy może stworzyć szczęśliwą rodzinę"  https://www.youtube.com/watch?v=H1CLMm0RXm8&t=785s    


Październik to zawsze miesiąc świadectwa o modlitwie różańcowej – najlepsze jest właśnie twoje świadectwo, bo to jednocześnie podziękowanie Bogu i Maryi za otrzymane łaski. To czas na refleksję – jak zostałem obdarowany, ja i moje dzieci, i jak wiele czasem jeszcze jest do zrobienia i do wymodlenia. Jak czytamy modlitwie nowenny do MB Oliwskiej  Trud niech nie opóźnia naszych kroków  bo Maryja jest Płomieniem rozpalającym serca wygasłe.  Nadzieja jaką niesie ta modlitwa z Maryją zawieść nie może, nie wiemy kiedy i jak przyjdzie rozwiązanie, ocalenie – ale niezawodnie przyjdzie!


Nasze świadectwa – duże i małe – niech będą niesieniem tej nadziei dla innych, którzy tego potrzebują. Tak wiele serc rodzicielskich potrzebuje pomocy i wsparcia duchowego i gubią się. Odważmy się powiedzieć o tej formie modlitwy i bliskim i wszystkim których spotykamy. Zapraszamy wszystkich - zaproszenie jest dla KAŻDEGO.