Aktualności

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa od 7 do 14 lutego

ir
7 lutego 2017

Wśród wielu inicjatyw wspierających rodzinę należy odnotować nową inicjatywę międzynarodową – Tydzień dla małżeństwa.

Najpiękniejszym i najlepszym darem rodziców dla dzieci jest nasza miłość małżeńska. Jak o nią dbać, jak dbać o małżeństwo, jak korzystać z łaski sakramentu? – To są zadania nasze do odrobienia.

W ramach Tygodnia Małżeństwa zaplanowano wiele ciekawych spotkań i imprez - na których po prostu można znaleźć dla siebie coś ciekawego. Mimo że to już trzecia edycja myśmy to zauważyli po raz pierwszy i od razu chcemy to wspierać i propagować.

Zaproszenie otrzymaliśmy za pośrednictwem Senatora Antoniego Szymańskiego oraz HLI od Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich O/Gdańsk, zatem przekazujemy je dalej!

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków małżeństwa do udziału w obchodach III edycji Tygodnia Małżeństwa w Polsce. Projekt ten jest częścią międzynarodowej inicjatywy Marriage Week International, która obecnie działa już w 22 krajach, na 4 kontynentach. Pragniemy promować ideę trwałej i szczęśliwej miłości. Chcemy zachęcać pary małżeńskie do umocnienia swoich związków, pogłębienia relacji, wzmocnienia, odnowienia więzi poprzez udział w warsztatach psychologicznych, wykładach oraz innych spotkaniach mających na celu pielęgnację i celebrację małżeństwa.

Rozpoczynamy uroczystą Galą Otwarcia 7 lutego 2017 r. o godz. 17.30 w Europejskim Centrum Solidarności. Gorąco zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy zgadzają się, że małżeństwo to temat warty uwagi i piękny projekt na życie. Zachęcamy także do licznego udziału w ciekawej debacie: Czy małżeństwo ma przyszłość ?, która odbędzie się 10 lutego 2017 o godz. 16.00 na Wydziale Nauk Społecznych UG, przy ul. Jana Bażyńskiego 4. Pozostałe propozycje znajdziecie Państwo na stronie: tydzienmalzenstwa.pl.

Każda Państwa obecność na powyższych wydarzeniach to konkretne wsparcie dla Waszego związku oraz głos, że małżeństwo to ważna sprawa.