Aktualności

Ofiarowanie Pańskie, dzień Życia Konsekrowanego Bogu.

ir
2 lutego 2024

Święto Ofiarowania Pańskiego,  2 lutego - czyli Matki Bożej Gromnicznej jest dobrą okazją, aby w łączności ze Świętą Rodziną - Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarować nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego i Akt Zawierzenia w modlitwie różańcowej rodziców.  Tego dnia  święcimy gromnice, jako znak obecności Jezusa w naszym życiu, w rodzinach i w domu. Nasza modlitwa podtrzymuje płomień Bożej obecności w sercach naszych dzieci, niech go roznieca i chroni nieustannie.


Tego dnia obchodzimy też dzień życia konsekrowanego – dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które ofiarowały bezinteresownie swoje życie dla nas i dla Kościoła. Wielkie rzeczy czyni ta armia Boga, cicha i pokorna, obecna w tysiącach klasztornych domów, w posłudze biednym, samotnym, opuszczonym, chorym,  w posłudze dzieciom i młodzieży, a nade wszystko w modlitwie za Polskę, świat i Kościół. Dziękujemy Bogu za dar Kościoła w siostrach zakonnych, za braci i ojców różnych charyzmatów zakonnych. Szczególnie dziękujemy Siostrom Loretankom za ich pracę i zaangażowanie w propagowaniu Różańca Świętego, za pisma Różaniec,  Tak Rodzinie, i Anioł Stróż, które są dla nas środkami formacyjnymi. Dziękujemy za dzieła wydawnicze i wsparcie Żywego Różańca i Różańca Rodziców. Dziękujemy za Loretto i cały program rekolekcyjny, na który zaprasza nas rodziców i małżonków.


Dziękujemy Bogu również za Siostry bezhabitowe, ukryte jakby jeszcze bardziej, bo bez oznak poświęcenia Bogu na zewnątrz, a w sercu ofiarowane i w zyciu wierne swemu wielkiemu powołaniu czynienia dobra i głoszenia Ewangelii.