Aktualności

Maj - miesiąc Maryi, naszej Matki i Królowej!

ir
6 maja 2018

Maj jest specjalnie poświęcony Maryi. Jej śpiewamy z radością litanię na nabożeństwach majowych. Z Maryją spotykamy się na pielgrzymkach, pielgrzymując z Maryją lub do Maryi. Z Maryją przeżywamy pierwsze komunie naszych dzieci, powierzając ich losy opiece najlepszej Matki. Pierwszego dnia maja przywołany jest św. Józef, głowa Świętej Rodziny w pracy, a trzeciego Maja obchodziliśmy Święto Królowej Polski. W maju też razem z wieloma rodzicami modlimy się za maturzystów – o ich dobry życiowy start!


 W maju zamiast poniedziałkowego różańca w Kaplicy Mariackiej dołączamy się do nabożeństwa majowego o godzinie 17.30 razem aby razem z całym Kościołem śpiewać chwałę Matki Bożej.


W tym roku przypada 350 lat od kiedy Maryja w Oliwskim Feretronie pielgrzymuje z Oliwy do Wejherowa, gdzie na Kalwarii zaprasza nas do swego Syna. 350 pielgrzymka Oliwska rusza 11 maja rano, a wraca wieczorem w niedzielę 13 do Oliwy ok. godz. 21-tej.  Wato podjąć decyzję, przygotować się i zgłosić udział w pielgrzymowaniu. Szczegóły organizacyjne na stronie Archikatedry pod adresem:  http://www.archikatedraoliwa.pl/aktualnosci/aktualnosci/36630/350-pielgrzymka-oliwska


Będziemy pielgrzymować z naszą Patronką pod flagą z godłem Różańca Rodziców i nieść wszelkie intencje wszystkich osób, jakie się w to dzieło duchowo włączają. Zapraszamy każdą mamę i każdego tatę, całe rodziny!