Aktualności

Lourdes – świadectwo Bożej Łaski, macierzyńskiej miłości i opieki Maryi oraz wiary i zaufania św. Bernadetty

ir
11 lutego 2014

W rocznicę objawień maryjnych w Lourdes, obchodzimy co roku w Kościele dzień chorych. To czas kiedy Kościół pochyla się z refleksją nad chorymi, cierpiącymi i wszystkimi, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki. My, którzy jesteśmy Kościołem, mamy zadanie odnaleźć w sobie tą miłość jaką Bóg ma dla każdego cierpiącego i okazać ją w tym miejscu i czasie w którym jesteśmy osobiście postawieni.

Maryja przychodzi nam ciągle z pomocą, ale też tak jak w Lourdes pokazuje, że NIE MA TAKIEJ TRUDNEJ SYTUACJI w której Ona nie może pomóc.

Cuda jakie nieustannie mają miejsce w sanktuarium w Lourdes (i w tysiącach sanktuariów w całym świecie), wskazują nam drogę do Kogo mamy się uciekać w sprawach trudnych i najtrudniejszych i dają nam nadzieję.

Ale dzień poświęcony chorym wskazuje również wartość cierpienia – i ciała i ducha. Wartość cierpienia, które jest przeżywane i ofiarowane, cierpienia które się nie >>marnuje<<. W osobie cierpiącej jest obecny sam Jezus, i jeśli tak spojrzymy na naszą czasem trudną rzeczywistość, to odnajdziemy w sobie siły i natchnienia dla postawy miłosiernego samarytanina.

Cierpienie duchowe, gdy jakieś zło dotyka nasze dzieci, ofiarowane Bogu na Jego większą chwałę, przynosi wielkie owoce. O tym przekonaliśmy się w Różańcu Rodziców wielokrotnie. Dlatego zachęcamy aby każdego dnia, a szczególnie w dniu wspomnienie MB z Lourdes ofiarować swoje cierpienia za dzieci i na większą Chwałę Bożą!