Aktualności

Ks. Andrzej Kowalczyk przeszedł do domu Ojca

ir
20 lutego 2021

20 lutego, w dniu swoich 81 urodzin zmarł Ks. Prof. Andrzej Kowalczyk, moderator wspólnoty Marana tha, dzięki któremu rozpoczęło się m. innymi dzieło Różańca Rodziców. Modlimy się za duszę śp. Ks. Andrzeja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 25-02-2021 r. w Katedrze Oliwskiej od godz. 11:00. Modlimy się w intencji śp. ks. Andrzeja, dziękując Bogu za dar tego Kapłana. transmisja z mszy św. pogrzebowej


Ile dobra i miłości pozostawił po sobie wie sam tylko Bóg. Jak wielu osobom pomógł i jak wielkie dzieła zainspirował przekonujemy się o tym ciągle. To dzięki ks. Andrzejowi zostaliśmy zbudowani na fundamencie nauczania Kościoła. Osoba wielkiej dobroci i pracowitości poświęcenia dla innych – zawsze gotowy do wsparcia i posługi kapłańskiej, kiedy tylko było potrzeba.


Jego słowa miały moc, bo zawsze za nimi szła modlitwa i trwanie przy Jezusie. Jako wspólnota czuliśmy się z nim jakbyśmy przysiedli wraz z Marią w Betanii u stóp Jezusa i modli wsłuchiwać się w Jego słowa. Pokora ks. Andrzeja była jego wielkim orężem w walce ze złym duchem, w posłudze egzorcysty ale i w każdej posłudze Kościołowi i każdemu człowiekowi. Umiał słuchać i nauczać.


Pomimo, że był naukowym gigantem Pisma Świetnego, zawsze w wielkiej pokorze rozmawiał z nami o tym jak je rozumieć. Opracowany przez ks. Andrzeja Kowalczyka program Katechezy dla dorosłych jest wspaniałym narzędziem dla przybliżania Katechizmu Kościoła Katolickiego dla ludzi świeckich.  To w istotnej mierze jest też wypełnieniem programu Soboru Watykańskiego II. A my jeszcze na co dzień, mieliśmy to szczęście że poświęcając swój czas wprowadzał nas w to nauczanie osobiście.


W świetle wiary wiemy, że jest u Boga, że na jego spotkanie wyszedł z Maryją św. Józef i sam Pan Jezus.  W świetle wiary ufamy, że już zaznaje szczęścia obcowania z Bogiem, a jednak po ludzku nam go BARDZO BRAK. Bo dobry był, i kochał nas i uczył nas tej najpiękniejszej, Bożej Miłości.


Od poniedziałku 22-02-2021 r. do środy 24.02.2021 w Katedrze Oliwskiej, o godz. 17:30 był różaniec w intencji śp. ks. Andrzeja Kowalczyka.