Aktualności

Królowo Polski - módl się za nami!

ir
3 maja 2014

Tegoroczny maj rozpoczynamy wciąż rozradowani wielkim świętem Kanonizacji Jana Pawła II – maryjnego papieża Rodziny!

W święto Maryi Królowej Polski chcemy dziękować za wszelkie łaski i szczególne wybranie naszego Narodu przez Maryję, na jej Królestwo.

Jak szczęśliwa Polska cała! W niej Maryi kwitnie chwała, od Bałtyku po gór szczyty kraj nasz płaszczem Jej okryty! Matko Boska! Królowo Polska! O Pani nasza!

Częstochowska i Oliwska, Kodeńska i Licheńska, Oborska i Ostrob-ramska! Matko Sianowska i Jazłowiecka, Maryjo Królowo nasza, Królowo Piotrkowska

Królowo w tysięcznych sanktuariach Polski królująca! Miłości nasza i orędowniczko nasza! Matko pielgrzymów i poszukujących, słabych i cierpiących.

Dziękujemy Ci Maryjo za łaski nam uproszone, za Świętego Jana Pawła II oraz za wielkiego świętego papieża Jana XXIII, wielbiciela polskości i polskiego narodu.

Piękny jest maj, pięknem nabożeństwa majowego, pięknem rozkwi-tającej przyrody i pierwszych komunii świętych i matur zdawanych w całej Polsce oraz miesiąc pierwszych objawień Fatimskich.

Z radością powierzamy Maryi po raz kolejny losy naszych dzieci, również poprzez wstawiennictwo dwu nowych świętych Jana Pawła II i Jana XXIII.