Aktualności

Kongres Rodzin

ir
3 lipca 2006

Papież Benedykt XVI w niedzielę po modlitwie \"Anioł Pański\" wezwał Polaków do duchowego uczestnictwa w V Światowym Spotkaniu Rodzin w Walencji.

Także i my, rodzice połączeni w jakiś sposób duchowo w naszej trosce o własne dzieci, ale przecież nie tylko własne, starajmy się w tym specjalnym czasie w jakiś sposób dołączyć do tej papieskiej troski o rodzinę. Idąc w modlitwie różańcowej za rozważaniami kolejnych tajemnic z życia Jezusa i Jego Świętej Rodziny, trwajmy w modlitwie i niesieniu również innym tego płomyka nadziei. Tego że Maryja prowadząc nas do Jezusa, nie zapomni o nas i naszych kłopotach, i troskach, i obawach, ale zawsze będzie z nami w tej modlitwie Kościoła.

Tematem V Światowego Spotkania Rodzin jest \"Przekaz wiary w rodzinie\" – dla nas rodziców modlących się za swoje dzieci niech to będzie tylko potwierdzeniem na każdy dzień, że wybraliśmy dobrą drogę, że modląc się osobiście możemy tą wiarę przekazywać przez prosty, własny przykład.

Na wakacje życzymy wszystkim bezpiecznego i pięknego wypoczynku!

Ps.

Obecnie, w wakacje, w zwolnionym tempie wpisywane będą zgłaszane róże, czy też wysyłane potwierdzenia. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, a jednocześnie o rozpoczynanie modlitwy bez zwłoki od momentu wysłania zgłoszenia do nas! Polecamy też całe to dzieło Waszym drodzy rodzice szczególnym modlitwom, na ten czas kiedy uczestniczycie w różnego rodzaju pielgrzymkach, zanieście to dzieło do różnych sanktuariów, tam gdzie Was Bóg poprowadzi.