Aktualności

Kolejny ważny akt roku fatimskiego – Polska zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi!

ir
7 czerwca 2017

Wczoraj 6 czerwca 2017 roku Episkopat Polski wraz z władzami państwowymi oraz zgromadzonymi tłumami wiernych ponowił Akta Zawierzenia Polski i wszystkich Polaków Niepokalanemu Sercu Maryi. To bardzo ważne wydarzenie o wielkim znaczeniu dla Polski i naszej historii, dla każdego z nas! To jest też początek drogi zawierzania Polaków Niepokalanemu Sercu Maryi, w kolejnych miesiącach to zawierzenie będzie się dalej realizowało w diecezjach i parafiach aby objąć nas w naszych rodzinach.

Dla nas także ważną datą jest dzień 8 września – czyli rocznica powstania Różańca Rodziców – w Uroczystość Narodzenia Matki Bożej. Właśnie tego dnia będziemy zgromadzeni w zasadzie po raz pierwszy tak licznie na Pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Różańcowym. I tego właśnie dnia będzie czas na wypowiedzenie słów Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten Akt Zawierzenia będzie się dokonywał w Diecezjach, parafiach i rodzinach!

I Bogu niech będą dzięki że to się rozpoczęło, że jako kraj zostaliśmy zawierzeni, a teraz to będzie się realizować aż o poziomu każdego z nas osobiście.

Reporterzy Gościa Niedzielnego będąc pod wrażeniem wielkiego duchowego przeżycia w Sanktuarium fatimskim na Krzeptówkach wypowiedzieli znamienne słowa – Tu jest polska Fatima, Jesteśmy teraz w Fatimie!