Aktualności

Kochani Dziadkowie i Babcie! Dziękujemy za całe dobro!

ir
22 stycznia 2021

Bez was świat nie byłby taki piękny i dobry. W was i w waszych losach zapisana jest miłość do dzieci i wnuków, do Boga i do Polski, naszej ojczyzny. Od was wnuki mogą się nauczyć tradycji polskich i tradycji swoich rodzin. Kto pomoże i przytuli, kiedy rodzice zajęci – babcia, dziadek. Kto pójdzie na spacer, zaśpiewa  stare, dobrze znane piosenki, kołysanki dla dzieci? Babcia i dziadek. Oni opowiedzą bajkę, oni mogą poczytać książeczkę – pokazać  jak się modlić. Oni opowiedzą o Aniele Stróżu, o Narodzeniu Jezusa, o dziejach różnych sanktuariów, wspaniałe polskie historie, jak sobie z różnymi kłopotami radziliśmy  - pomimo wielu trudności.


Nie wiadomo skąd , ale oni to jakoś wszystko wiedzą. Bo to skarb, który dziadkowie i babcie niosą przez pokolenia. Dzisiaj dziękujemy wam babcie i dziadkowie za waszą miłość i obecność, za pomoc i za wsparcie na które zawsze można liczyć. Dziękujemy i modlimy się o błogosławieństwo Boga i opiekę Maryi dla was. Niech wasze obecne lata opromienia pogoda i harmonia, cieszcie się z owoców swego życia i obdarowujcie dalej dobrem wszystkich którym to jest potrzebne.


Niech dziadkowie Pana Jezusa – święty Joachim i święta Anna (rodzice Matki Bożej)  - wasi patronowie wypraszają wam wszystkie potrzebne łaski, a uśmiech i radość wnuczków będą zapłatą za poniesione trudy!