Aktualności

My, Polacy kochamy Kościół! Módlmy się za Gdańsk i za Polskę!

ir
15 stycznia 2019

My, Polacy kochamy Kościół! Kochamy, bo w  Nim jest Jezus. Kochamy Maryję  naszą Królową. Kochamy za duchową obecność i wsparcie w chwilach trudnych, gdy stykamy się z tragedią ludzką. Módlmy się w tych dramatycznych chwilach za Gdańsk i za Polskę. Niech Milosierny Bóg przyjmie duszę śp. Pawła Adamowicza. Niech w swoim Milosierdziu z tej tragedii Bóg wyprowadzi dobro!


My, Polacy kochamy Kościół! Kochamy w każdym kapłanie, który poprzez Sakramenty święte jedna nas i jednoczy z Bogiem. Kochamy Kościół za Jego Matkę, Maryję obecną wśród nas Polaków powszechnie. Kochamy za duchową obecność i wsparcie w chwilach trudnych – gdy odchodzi ktoś nam bliski, gdy choruje i gdy stykamy się z tragedią ludzką. Kochamy Kościół w każdym ciepłym uczuciu rodzinnym jakiego doświadczamy w dniach pięknych – w czasie Wigilii i Świat Bożego Narodzenia, w jasełkach i orszaku Trzech Króli. Kochamy Kościół za rekolekcje i czas nawracania w Wielkim Poście, Kochamy za to jak i że w ogóle ukazuje nam piękno i tragizm ludzkiego istnienia w Triduum Paschalnym . Kochamy Kościół w Poranku Zmartwychwstania i w Nocnym Czuwaniu na Zesłanie Ducha Świętego!


Niech Dobry Bóg przyjmie duszę śp. Pawła Adamowicza. Modlimy się o Miłosierdzie Boże dla niego, i dla rodziny, dla Gdańska i dla całej Polski. Módlmy się by nasze, poskie sumienia uczyniły dobry rachunek i pozwoliły się nam nawrócić!