Aktualności

Każde życie jest piękne i ma sens – brońmy go i zachwycajmy się jego pięknem!

ir
8 czerwca 2017

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny w wielu miastach już przeszły gromadząc tysiąc zaangażowanych osób, w innych będą! Weźmy w tym udział, fizycznie i duchowo.

W Gdańsku na Marsz dla Życia i Rodziny zapraszamy w niedzielę 11 czerwca. Będziemy szli pod hasłem, jak co roku: „Św. Jan Paweł II – Promotor godności życia i rodziny”, a termin wpisuje się w obchody 30 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Trójmieście. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię do Bazyliki Mariackiej o godz. 12.00 odsłonięcie wystawy przygotowane przez Gdański Oddział IPN pt. To jest nasza Ojczyzna – to jest nasze „być” i nasze „mieć” Jan Paweł II w Trójmieście – czerwiec 1987. Marsz, rozpocznie się ok. godz.13.30, przed głównym wejściem do Bazyliki Mariackiej.

W tym roku główny akcent zostanie położony na świadectwa rodzin wielodzietnych, również tych z niepełnosprawnymi dziećmi, jak tych które oczekując potomstwa skorzystały z naprotechnologii. Marszowi towarzyszył będzie „mały Jasio” czyli model naturalnej wielkości 10-tygodniowego dziecka w łonie matki i stópek, jakie otrzymają uczestnicy i widzowie natomiast dzieci jak co roku otrzymają krówki z logiem Marszu.

Marsz przejdzie ulicami: Piwną, Kołodziejską, Węglarską, Pańską, Podmłyńską, Wielkie Młyny, Rajską, prawą stroną ul. Wały Piastowskie i zakończy koncert uwielbienia prowadzony przez zespół Empire Gospel Choir przed pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Jako wielkie dopełnienie tej informacji niech posłuży historia o dziecku porzuconym i chorym, które dzięki opiece i miłości dorosłej osoby osiąga szczyty! Niesamowita historia 14-letniej Lorelei (Alberta) Mosnegutu, która zwyciężyła brawurowo rumuńską edycję Mam talent! Relacja i film na stronie Gościa Niedzielnego /

.