Aktualności

Katyń, Smoleńsk – Tragiczna zbrodnia, dopełniona przez tragiczną katastrofę – Polska pamięta w modlitwie.

ir
10 kwietnia 2017

Katastrofa w Smoleńsku czeka na pełne zbadanie, tak jak zbrodnia Katyńska. W obu przypadkach nie ma wskazania winnych. W odniesieniu do Katynia znamy przynajmniej podstawowe dokumenty i wiemy że prowodyrem i sprawcą były zbrodnicze władze państwa sowieckiego ze Stalinem na czele.

Ale w Wielkim Tygodniu my, ludzie wierzący, nie możemy się zatrzymywać na rozpaczaniu i smutku tragedii. Nie możemy też pozostać na modlitwie i wspominaniu zmarłych. Nam potrzebna jest pamięć przebaczająca, modlitwa która uleczy serca i pomoże nam złączyć swoje codzienne krzyże, nasz narodowy krzyż związany z tragediami Katyńską i Smoleńską, z Krzyżem Jezusa.

To nasza cząstka Drogi Krzyżowej – jaką widać Naród Polski musi przejść, aby duch był zahartowany i niezłomny, abyśmy potrafili w najtrudniejszych chwilach wybrać Jezusa i Krzyż zamiast łatwego i wygodnego fotela przed telewizorem i kompromisu ze złem.

Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!

Panie Jezu, niechaj krew spływająca z Twego Serca uleczy serca zwłaszcza tych, którzy nie rozumiejąc tragedii smoleńskiej występują przeciw Polsce.