Aktualności

Ja jestem Dobrym Pasterzem – modlimy się o powołania do służby Bogu!

ir
24 kwietnia 2024

Tydzień Dobrego Pasterza, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne – nasze zadanie i zobowiązanie. Modlimy się o powołania i o środowiska w których te powołania będą mogły się pięknie zrealizować!


Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II,  przez wstawiennictwo Św. Wojciecha, przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych kapłanów, modlimy się o to aby młodzi ludzie przyjmowali dar powołania. Modlimy się aby rozpoznawali swoją drogę powołania i odwagę w przyjmowaniu tej drogi. Modlimy się za rodziny i środowisko wzrastania w którym te powołania będą mogły się zrodzić i rozwinąć.


Modlimy się za wszystkich ministrantów i za proboszczów oraz za opiekunów służby liturgicznej, aby swoim przykładem, sercem i opieką pomagali w rozeznawaniu drogi powołania u młodych ludzi.  Modlimy się za rodziców, a szczególnie za ojców, aby swoją ojcowską postawa i swoją wiarą wspierali synów w podejmowaniu drogi powołania. Modlimy się za mamy aby potrafiły wzorem mamy bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, śp. Stanisławy Popiełuszko wspierać opieką i modlitwą swoich synów.


Panie Jezu – prosimy Ciebie przez Maryję, Królową Polski o liczne i święte powołania kapłanów dla Twojego Kościoła. Duchu Święty oświecaj i uświęcaj młodych mężczyzn i chłopców w rozeznawaniu drogi modlitwy i powołania. Niech rozpoznają obfitość Twojej łaski i piękno oraz owocność swojego powołania.


Królowo Różańca Świętego, Maryjo Matko Kapłanów i Matko Kościoła, módl się za nami i za poleconymi Tobie!