Aktualności

Jak odmawiać Różaniec Rodziców ? Jak odmawiać Różaniec Święty?

ir
16 grudnia 2016

W zestawieniu światowym jednej z najważniejszych firm internetowych na świecie oceniano jakie informacje są najczęściej wyszukiwane przez ludzi w internecie. W wersji polskojęzycznej fraza JAK ODMAWIAĆ RÓŻANIEC znalazła się na wysokiej dziewiątej pozycji.

A to oznacza że Polacy są religijni, że są Maryjni i potrzebują modlitwy, a modlitwa różańcowa jest podświadomie pierwszym naszym wyborem. Ale też to oznacza że nie potrafimy się nią modlić i potrzebujemy wsparcia, potrzebujemy ewangelizacji różańcowej! Co więcej ludzie na nią czekają i są otwarci!

Dlatego postanowiłem że będziemy również publikować, czasem wydawałoby się, banalnie proste informacje o tym jak odmawiać różaniec święty. A dodatkowo jak odmawiać różaniec święty w modlitwie rodziców zorganizowanej wspólnotowo przez nas.

Różaniec jest modlitwą głęboko medytacyjną – która łączy praktykę odmawiania konkretnych modlitw z rozważaniem konkretnie wskazanych scen z życia Jezusa i Świętej Rodziny. Jest zatem modlitwę o głębokich korzeniach biblijnych. I to modlitwa prowadząca do Jezusa oraz do Zbawienia w Jezusie! To właśnie dlatego jest tak owocna!

Różaniec w całości składa się z: części wprowadzającej i czterech części w których są pogrupowane tajemnice odpowiednio Radosne, Światła, Bolesne i Chwalebne.