Aktualności

Jak dawać dobro, jak odnajdować sens życia? Prezent dla wszystkich rodziców: modlitwa i wiedza!

ir
20 grudnia 2023

Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotował cała serię niezwykle rzeczowych i kompetentnych audycji   pt. Debaty Mamy i Taty wspierających rodziców w realizacji ich zadań. Z jednej strony się modlimy z drugiej zdobywamy wiedzę jak wspierać dzieci!


 


Cały cykl audycji Debaty Mamy i Taty, sukcesywnie przeprowadza nas przez różne obszary wiedzy o tym jak współpracować z dzieckiem w kierunku jego rozwoju, aby samodzielnie potrafiło dogrywać sens swojego życia. Jest to praktyczne zastosowania Logoterapii – czyli nowoczesnego a już mocno uznanego i ugruntowanego kierunku w psychologii, który skoncentrowany jest właśnie na samodzielności i odkrywaniu sensu życia. Jest to niezwykle przydatne dla człowieka w każdym wieku, ale szczególnie dla ludzi młodych oraz towarzyszących im dorosłych, tak dla rodziców, czy nauczycieli i wychowawców jak i dla wszystkich którym na sercu leży dobro dziecka.


Proponujemy te Debaty Mamy i Taty, jako materiał formacji społecznej w zakresie rozwoju naszego rodzicielstwa i jesteśmy przekonani że będzie to stanowiło dobre uzupełnienie, a w zasadzie rozwinięcie naszej modlitwy rodzicielskiej w Różańcu Rodziców!


 


Sukcesywnie będziemy publikować poszczególne audycje, choć można sobie je również odnaleźć wszystkie  na kanale You Tube. Pierwsza z nich stanowi niejako wprowadzenie. Jako ciekawostkę i dodatkowa zachętę podam tylko, że w roli redaktorki cyklu występuje  p. Zofia, za którą jej rodzice modlą się w Różańcu Rodziców.