Aktualności

Jak być dobry ojcem, mamą, jak odnaleźć się w swoim powołaniu do dobrego rodzicielstwa!? Zapraszamy na Konferencję !

ir
14 listopada 2019

Jak co roku, na Chrystusa Króla odbędzie się Konferencja o zagrożeniach rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku (dedykowaną pamięci ks. Janusza Witkowskiego).


Uwaga są jeszcze wolne miejsca:


 XIII KONFERENCJA NAUKOWA: ZAGROŻENIA ROZWOJU OSOBOWOŚCI CZŁOWIEKA W XXI w.


W tym roku hasło przewodnie brzmi: MIŁOŚĆ - TYLE DASZ, ILE MASZ


Data wydarzenia: 23 – 24 listopada 2019 r. Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Gdański, Audytorium Wydziału Nauk Społecznych


PROGRAM:  https://konferencjazagrozenia.lokomotywa.edu.pl/program/


Jest to Konferencja, która ma bardzo długą tradycję i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Corocznie bierze w niej udział ok. 200 - 300 osób. Konferencja jest otwarta dla środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą: rodziców, nauczycieli, katechetów. Dla nas rodziców zatroskanych o swoje dzieci, dla animatorów róż to świetna okazja aby zdobywać nową wiedzę i rodzicielską formację! Zawsze jest coś nowego co może mnie zbudować!  W Różańcu Rodziców modlimy się o dobro dla naszych dzieci, o ochronę przed wszelkim złem. Dziś to zło jest wszechogarniające, wylewa się z każdego medium, dzieci i młodzież są nimi otoczone wszędzie, a demoralizatorzy próbują je wprowadzić oficjalnie do szkół i przedszkoli! Jedynie   obdarowanie miłością, umiejętność jej wyrażenia i wiedza o zagrożeniach i sposobach przeciwdziałania pozwoli na ochronę normalności w naszych dzieciach i młodzieży.


Wykładowcy  i uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski. W tym roku będziemy gościć m.in. znanego w całej Polsce wspaniałego mówcę, dra psychologii - ks. Marka Dziewieckiego, a także Ewę Kuczkowską z Gdyni, na której wykłady o relacjach i komunikacji trudno się dostać.


W czasie Konferencji będziemy więc mieli okazję poszukać odpowiedzi na pytania o wadze i skutkach naszej odpowiedzialności za kształtowanie mądrej i wymagającej miłości.


Patronat honorowy: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup i Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.  Patronat medialny sprawują: Gość Niedzielny, Dziennik Bałtycki, TVP 3, Radio Gdańsk, miesięczniki Tak Rodzinie i Różaniec.


Współorganizatorzy: Różaniec Rodziców za dzieci i Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Uniwersytetu Gdańskiego. Wspiera  Odpowiedzialny Gdańsk.   Gościem specjalnym jest  JE Biskup Zbigniew Zieliński


Zapisy wcześniejsze na stronie Konferencji:  https://konferencjazagrozenia.lokomotywa.edu.pl/