Aktualności

Forum Młodzi i Miłość w Gdańsku - 19 listopada na PGE ARENA

ir
14 listopada 2013

Właśnie dotarło do nas zaproszenie na FORUM MŁODZI I MIŁOŚĆ – jest to kontynuacja siedemnastu lat tradycji Festiwalu Młodzi i Miłość, organizowanego dla młodzieży w Gdańsku.

Forum Młodzi i Miłość odbędzie się na gdańskim stadionie PGE ARENA w dniu 19 listopada od godz. 17.00 i wspaniale wpisuje się w pozytywne inicjatywy skierowane do i dla młodzieży. Organizatorzy, wśród nich niezawodny Ks. Zbigniew Drzał, przygotowali wiele atrakcji i zadbali zarówno o część dla ducha, jak i umysłu nie zapominając o ciele. Będą więc wykłady nt. budowania dobrych relacji dr. Jacka Pulikowskiego, będą świadectwa sportowców, będą występy muzyczne i herbata i słodkości od gdańskich cukierników.

Prezentujemy na naszej stronie tą inicjatywę zachęcając do udziału młodych mieszkańców Trójmiasta i okolic, oraz zachęcając do podążania tym tropem w innych regionach. Żyjemy bowiemw czasach narastającego kryzysu kultury, którego przejawem jest kult skrajnego indywidualizmu i promocji treści negatywnych. Młodzież, korzystając z takiego przekazu poprzez muzykę, film, internet, imprezowy styl bycia, łatwo może ulec życiowemu zagubieniu. Prowadzi to do narastających trudności w budowaniu dojrzałych relacji oraz sprzyja postawom uzależnieniowym.

Potrzebne są w sferze kulturowej i w życiu publicznym takie imprezy, takie okazje do pokazania dobra. W imieniu organizatorów jeszcze raz zapraszamy!

To jakby preludium do naszej Konferencji o Zagrozeniach młodego człowieka, która rozpocznie się już 22 listopada w katedrze Oliwskiej Mszą świetą i wykłądem o godz. 18.30, a w sobotę od 9.00 na Uniwersytecie Gdańskim - również zapraszamy!