Aktualności

Formacja codzienna na czas Wielkiego Postu

ir
15 marca 2020

Kochani Rodzice i Animatorzy Różańca Rodziców!  Obecny czas Wielkiego Postu jest zupełnie wyjątkowy. Na ten czas chcemy zaproponować duchową formację przygotowaną przez Siostrę Urszulę z zakonu Pallotynek. Na stronie u-pallotynek, w specjalnej zakładce S. Urszula będzie podawać codzienną formacje duchową na obecny czas. Biorąc pod uwagę że właśnie z Siostrą Urszulą myśleliśmy o formacji dla Różańca Rodziców oraz jej wiedzę i doświadczenia sądzimy, że będzie to błogosławione wsparcie i kierunkowanie w modlitwie w tym szczególnym okresie.


Modlimy się różańcem w naszych różach rozważając tajemnice Różańca świętego, ale też czerpiemy z bogactwa i tradycji Kościoła. To może być modlitwa brewiarzem dla świeckich, oczywiście domowe lub osobiste odprawianie Drogi Krzyżowej,  modlimy się Suplikacjami. Kto może uczestniczy w mszy świętej ofiarując ją za siebie i za wszystkie osoby ze swojej parafii i swojej róży. Modlimy się czytając Pismo Święte, módlmy się psalmem 91, modlitwą Duszo Chrystusowa, Litaniami  – i innymi modlitwami jakie Kościół podaje i Duch Święty nas poprowadzi.


Na ten czas zawieszamy nasz Różaniec w Katedrze Oliwskiej, w to miejsce   w każdy poniedziałek przed wieczorną Mszą Świętą od godz. 17.30 modlimy się we wspólnocie modlitwy. Msza święta w Katedrze Oliwskiej w naszych intencjach w każdy poniedziałek o 18 tej będzie nadal sprawowana i zapraszamy aby łączyć się w modlitwie duchowo oddając pod opiekę Matce Bożej nasze dzieci i nasze rodziny.


Maryjo, Królowo Polski  - módl się za nami!


 


http://www.u-pallotynek.pl/aktualnosci/posluchaj/59499/slowo-boze-w-czasie-zarazy