Aktualności

Fatima 13 maja 1917 r - wtedy też była epidemia i trwała wojna!

ir
13 maja 2021

Ponad sto lat temu w Fatimie Maryja przemówiła do dzieci z gorącym przesłaniem - POKUTA - POKUTA - POKUTA! I poprosiła o wynagrodzenie za grzechy przeciw Jej Niepokalanemu Sercu. Też była mordercza epidemia w Europie, trwała wojna, ale ludzie nie odwrócili się od grzechu! Potrzebna jest modlitwa i pokuta, wynagrodzenie za zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi! 


Tajemnica Fatimy jest przeogromna i jednocześnie oczywista. Jesli ludzkość, a odnosi się to do każdego z nas, nie zaprzestanie grzeszyć, obrażać Boga, ranić Niepokalanego Serca Maryi - to Bóg dopuści na nas to zło po stronie którego się opowiadamy. Tylko pokuta, modlitwa i wstawiennictwo Maryi może odwrócić ten zły los! Czterdzieści lat temu to zło znowu pokazało swoje diabelskie pazury, atakując Namiestnika Chrystusowego , naszego świętego Papieża Jana Pawła II. Wtedy modlitwa trwała w tysiacach zakątków całego świata i oczywiście w całej Polsce!


Dziś, w trakcie naszej narodowej nowenny za Polskę, przez wstawiennictwo św. Stanisława i św. Andrzeja Boboli,  przypominamy sobie prostą prawdę Bożej obecności w naszym życiu poprzez wiarę. O Bożej obecności w życiu każdego człowieka i w życiu Narodu Polskiego!


Wiarą trzech dziecięcych serc objawiona Maryja przemówiła do tysięcy i milionów ludzi na całym świecie. Troje pastuszków na odległym krańcu świata, w małej nic nie znaczącej wiosce swoją prostą, ufną modlitwą, czystymi sercami i ofiarowaniem cierpienia zmieniło świat. To dla nas przykład i nadzieja. To jest nasza droga modlitwy i zaufania Maryi. Ona, Matka nigdy nas nie opuszcza, Ona przynosi nam otuchę i wyprasza pokój, Ona prowadzi nas w końcu do Boga.


 W tych trudnych czasach, w tych ważnych chwilach zawierzamy Ci Maryjo nasze serca i nasze życie. Zawierzamy nasze rodziny.  Zawierzamy troski i nadzieje, zawierzamy siebie i naszych najbliższych, naszych współmałżonków, nasze dzieci i całe rodziny. Zawierzamy Ci Maryjo nasze losy i losy naszego kraju. Ufamy, że jako Królowa Pokoju i Królowa Polski, jako Matka Miłosierdzia wstawiasz się za nami i wyjednasz potrzebne łaski. Nie ma takiej trudności i przeszkody, której Twoja modlitwa i wstawiennictwo nie pokonają. Niech Twoje wstawiennictwo pomoże odrodzić wiarę w sercach naszych dzieci, niech przywraca ufność i niewinność najmłodszemu pokoleniu, oraz zaufanie Kościołowi i czystość serca polskiej młodzieży.


 


Zawierzamy się Twemu Niepokalanemu Sercu! Niechaj Ono zakróluje!


Maryjo, Królowo Polski i Królowo całego świata módl się za nami!