Aktualności

Dzień żołnierzy Niezłomnych 1 marca

ir
1 marca 2022

Ten dzień przypomina, że są chwile, gdy należy, kiedy trzeba się zachować jak należy. Stanąć w obronie prawdy i honoru. Stanąć solidarnie i wesprzeć bestialsko atakowanych braci. Przeciwstawić się złu dobrem. Ci, których bandycki, sowiecki reżim mordował i próbował upodlić, stali się dla nas przykładem męstwa. To właśnie jest Polska i Polskość – to jest normalność!


W dniach kiedy widzimy bestialski i bandycki napad jednego państwa na inne, bestialską agresję ruskich żołdaków na niewinny i pokojowy naród ukraiński stajemy w jego obronie. Stajemy tak jak potrafimy z modlitwa i wsparciem duchowym, ale i materialnym. Właśnie dlatego że kiedy my w roku 1939 byliśmy osamotnieni przed niemiecką i sowiecką agresją, wiemy jak bardzo potrzeba wspierać tych którzy walczą o życie, honor i prawdę – w obronie swojej ojczyzny.


Barbarzyńska siła i dogadywanie się za plecami narodów musi  ponieść klęskę,  musi się skończyć, gdyż inaczej cały świat będzie żył w kłamstwie i w zniewoleniu. Teraz to właśnie Ukraińcy, walczą za wolny świat, to oni oddają daninę krwi i cierpienia , abyśmy my żyli w spokoju i w bezpiecznym kraju. Cześć im za to i chwała.


Dlatego do naszej modlitwy dołączamy również modlitwę o pokój na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie. To zawsze jest modlitwa Kościoła, a nasza patronka Matka Boża Oliwska jest przecież Królową Pokoju.  Do Niej uciekamy się z naszą modlitwą w intencji Ukrainy i narodu ukraińskiego, o jego wolność i życie w pokoju we własnym, wolnym kraju. Modlimy się też o nawrócenie w narodzie rosyjskim, o odrzucenie bandyckich, zbrodniczych idei rządzenia innymi narodami. Niech Maryja Niepokalanie Poczęta zdepcze wszelkie knowania złego ducha, niech błędy  Rosji wreszcie zostaną odrzucone przez ten naród i przez cały świat.


Maryjo, Królowo Pokoju, módl się za nami!