Aktualności

Dzień Zaduszny, w Oktawie Wszystkich Świętych - modlimy się i zyskujemy odpusty dla dusz w czyśćcu

ir
2 listopada 2022

W Dzień Zaduszny i kolejne sześć dni Oktawy modlimy się za dusze przebywające w czyśćcu o łaskę nieba dla nich. Modlimy się za naszych bliskich i za dobroczyńców Różańca Rodziców, za dusze zmarłych rodziców z naszego grona i za dzieci zmarłe, które były otoczone opieką modlitwy rodzicielskiej. I chcemy zyskiwać odpusty zupełne aby je ofiarować za dusze czyśćcowe!


W listopadzie, w dniach od 1 do 8 - czyli w Oktawie Wszystkich Świętych, mamy okazję codziennego  uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych, gdy pobożnie nawiedzimy cmentarz i równocześnie pomodlimy się w ich intencji oraz intencjach Ojca świętego.  To wielki przywilej dany nam poprzez Kościół od Boga. Korzystajmy z niego w miarę możności jak najpełniej.


Modlimy się za dusze wszystkich Polaków, rozproszonych po całym świecie, szczególnie za tycyh zagubionych i zapomnianych. Modlimy się za dobroczyńsców Polski, za wszystkie dusze osób nam przyjaznych, za tych, dzięki którym Polska stała się lepsza i bardziej bezpieczna!


Maryjo, Królowo Polski, Królowo Wszystkich Świętych, módl się za nami!