Aktualności

Dzień Świętości Życia – Bóg nas obdarował tym co najpiękniejsze – życiem!

ir
25 marca 2014

Wśród wielu dni dzień Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny opowiada nam jedną z najpiękniejszych chwil wszechświata. Oto człowiek, młoda, niewinna dziewczyna z narodu żydowskiego odpowiada na Boże zaproszenie do spotkania i współdziałania. Ludzkość zostaje obdarowana spotkaniem z nieskończonym Bogiem w swojej naturze.

Jezus idzie drogą każdego z nas od poczęcia, przez narodziny i godne życie aż do śmierci i Zmartwychwstania. I w ten sposób pokazuje wartość KAŻDEGO życia, każdej osoby ludzkiej.

Potrzeba naszej determinacji i walki o zachowanie godności osoby ludzkiej, każdej osoby, która ma życie. I tej najmniejszej jeszcze przed urodzeniem, i tej przewlekle chorej, staruszki która zapomniała prawie wszystko. Jeśli zapomnimy o słabych, biednych, chorych i potrzebujących nas, jak będziemy mogli się spodziewać iż o nas nie zapomną?

Na mszach świętych w całej Polsce modlimy się o obronę życia, wiele osób podejmuje duchową adopcję, oto jeden z dni walnej bitwy o życie, bitwy która musi być zwycięska!

Niech nasza modlitwa wspomaga tych którzy pracuja dla życia i walczą o nie przeciw cywilizacji śmierci. Niech nasza modlitwa wspomaga też w nawróceniu tych, którzy się zagubili, którzy świadomie lub nieświadomie czynią zło. Niechaj Bóg oświeci ich umysły i serca łaską wiary i nawrócenia.