Aktualności

Przez wstawiennictwo św. Anny i św. Joachima dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom i prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich!

ir
23 stycznia 2023

Pan Jezus też miał swego dziadka i swą babcię, to oni wychowali Najświętszą Jego  Mamę! Dziadkowie i babcie tworzą podwaliny naszych rodzin! Niech im Bóg udziela swego błogosławieństwa.


To w modlitwie dziadków i babć, w ich opowieściach żyje historia rodziny. Od nich wnuczki i wnukowie mogą usłyszeć dawne, szlachetne i ważne zdarzenia z życia rodziny. To babcia i dziadek kochają tą swoją bezgraniczną miłością otaczając opieką swoje wnuczęta! To wreszcie osoby u których rodzice mogą znaleźć pomoc i wsparcie w trudniejszych chwilach, z którymi mogą przeżywać również sukcesy swoich pociech.


Serce babci i ramiona dziadka potrafią ogarnąć i przytulić wnuczki właśnie wtedy gdy tego przytulenia potrzeba, a rodzice nie mają akurat tej możliwości. Babcia Józefa Piłsudskiego odegrała wielką rolę w budowaniu niezłomnej i patriotycznej postawy swego wnuka. W opartych na powieściach Sienkiewicza opowieściach dziadków i babć, stryjów i wujków dzieciństwo Ignacego Paderewskiego budowało jego miłość do Polski i wielką wolę pracy dla Polski, upamiętniania jej świetnych historycznych chwil, np. zwycięstwa pod Grunwaldem.


Historia naszych rodzin, jest w babcinych i dziadkowych bajkach i wspomnieniach zapisana. Dlatego jesteśmy za naszych dziadków i babcie Bogu wdzięczni. Modlimy się o zdrowie i błogosławieństwo dla nich na długie lata, a dla tych którzy już odeszli do Nieba modlimy się o wieczne szczęście z Bogiem.