Aktualności

Dzień chorych 11 lutego NMP Niepokalane Poczęcie z Lourdes

ir
11 lutego 2015

W 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce, św. Bernadecie Soubirous, w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Podczas osiemnastu zjawień (w okresie 11 lutego – 16 lipca) Maryja wzywała do modlitwy i pokuty.

11 lutego 1858 r. Bernadetta Soubirous wraz z siostrą i przyjaciółką udała się w pobliże Starej Skały – Massabielle – na poszukiwanie suchych gałęzi, aby rozpalić ogień w domu. Gdy dziewczyna została sama, usłyszała dziwny dźwięk podobny do szumu wiatru i zobaczyła światłość, z której wyłoniła się postać „Pięknej Pani” z różańcem w ręku. Odtąd objawienia powtarzały się.

Wiele cudów uzdrowienia duszy i ciała wydarzyło się przez tak wiele lat od tamtych czasów.

W czasach naszych Papież Jan Paweł II właśnie we wspomnienie MB z Lourdes ustanowił w 1992 roku dzień chorych w Kościele. To czas szczególny, czas odnajdowania Boga w naszym życiu właśnie w sytuacji choroby i cierpienia.

My w Gdańsku Oliwie mieliśmy okazję spotkać się z Niepokalanie Poczętą NMP pielgrzymującą w swej figurze i właśnie w tym dniu obecnej w Archikatedrze Oliwskiej. Jak blisko jest nas, jak ufnie można powierzyć Jej swoje życie i nawet najtrudniejsze sprawy.

Najświętsza Panno w Lourdes objawiona, módl się za nami.

Najświętsza Panno pokutę zalecająca, módl się za nami

Najświętsza Panno, uzdrawiające źródło wskazująca,módl się za nami

Najświętsza Panno potwierdzająca Swe Niepokalane Poczęcie,módl się za nami

Ave, Ave, Ave Maryja!.