Aktualności

Dziękować to oddawać Chwałę Bogu, to jest naprawdę wierzyć, że Bóg zwyciężył! Dlatego ważne jest nasze świadectwo!

ir
9 października 2016

……………………………………….

W Ewangelii św. Łukasza czytamy dziś:

… wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami. Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, ( … )

Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu?

………………………………………

Dziękowanie za łaski jakie otrzymaliśmy od Boga przez modlitwę, przez wstawiennictwo Maryi i świętych, przez różaniec i ufną wiarę jest dopełnieniem tej wiary. Kiedy dziękuję za łaskę zdrowia, za szczęśliwą podróż, za rozwiązanie trudnej sytuacji to wyrażam całość swej wiary i zaczynam widzieć właściwą miarę rzeczy. To wtedy moja osobista pycha, uświadomiona lub nieuświadomiona schodzi na ostatnie miejsce, a ważne staje się źródło dobra - Bóg. To wówczas zaczynam uczyć się rozpoznawać Boga i potrzebę Jego obecności w moim życiu.

Żeby nie było tak, że Jezus zapyta o tych dziewięciu i ja wśród nich się znajdę, muszę uczyć się dziękować za wszystko, za dobro i za to co wydaje mi się złe, za to co budujące i za to co jest trudnym, czasem tragicznym doświadczeniem.

Zwłaszcza kiedy jest dobrze i pięknie, zwłaszcza wtedy gdy Bóg przemienił złą sytuację w dobrą, pomógł pojednać się rodzinie, uwolnił dzieci od jakiegoś nałogu czy uzależnienia, doznały uzdrowienia lub uwolnienia od trudnej sytuacji – wtedy dziękujmy Bogu!

I w ramach tego podziękowania KONIECZNIE DZIELMY SIĘ ŚWIADECTWEM BOŻEJ OPIEKI I POMOCY!

To na większą Chwałę Boga, zawsze podkreślając Jego Miłość do każdego człowieka i Miłość Maryi, miłość z której otrzymujemy dobro i pomoc.

Boże dziękujemy Ci za wszelkie łaski i za całe dobro jakie poprzez Serce Maryi i Jej wstawiennictwo dociera do nas. Dziękujemy Ci za Maryję i za Jej Różaniec, za łaskę poznania i uczestnictwa w tej modlitwie! Niech każde nasze Ave Maryja, każde nasze Zdrowaś Maryjo, będzie wyśpiewaniem dziękczynienia za Twoje łaski Boże.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. AMEN.

Trzeba jednak pamiętać o tym aby też dziękować człowiekowi, osobom z którymi żyjemy, pracujemy, mieszkamy, naszym najbliższym! Za opiekę i za pomoc, za to że możemy na nich liczyć i za proste, prozaiczne przysługi jakimi nas wspomagają! Postawa dziękowania niech stanie się naszym najgłębszym nawykiem.