Aktualności

Dziadek i Babcia – osoby tak ważne i potrzebne, po prostu kochane – dają nam miłość!

ir
22 stycznia 2024

Dzień Babci i dzień Dziadka są zawsze okazją aby spojrzeć wstecz i zobaczyć jak wiele miłości i troski przychodzi do nas od poprzednich pokoleń. Często to właśnie Babcia jest tą która zachowała i przekazuje w rodzinie skarb wiary!


Spotykamy się z dziadkami, albo z dziadkami naszych dzieci, albo też sami jako dziadkowie i babcie spotykamy się z naszymi wnukami aby dawać i otrzymywać miłość. Przytulone do babci dziecko, ufnie spoglądające w oczy dziadka wnuki i słuchające jego opowieści z sercem zaciekawionym to jeden z piękniejszych widoków jaki można w tym świecie zobaczyć.  Słowa i opowieści dziadziusia i babci są jak balsam dla wnucząt, to z nich płynie pełnia pięknej afirmacji. Na dziadka, na babcie zawsze można liczyć – w ich oczach zawsze wnuczki są najpiękniejsze i najmądrzejsze i nie jest to po prostu rozpieszczanie. Babcia i dziadek są po prostu zakochani w swoich wnuczkach i to jest ta szkoła miłości, z której dzieci mogą czerpać nieustannie pełnymi garściami, bez potrzeby zasługiwania na miłości i bez obawy że kiedyś  się skończy. To skarb ufności i dobra, który buduje serce najmłodszych – i za ten skarb jesteśmy Bogu wdzięczni.


Jesteśmy wdzięczni za nasze babcie i naszych dziadków, za ich pracowite, niełatwe życie z którego zawsze potrafili wyłuskać dobro i dla nas je zachować i przekazać!  


Przy tej sposobności warto spojrzeć na dziadków Pana Jezusa – to święta Anna i święty Joachim. To właśnie w ich domu, w tej rodzinie wychowała się Maryja, w ich małżeństwie poczęta została jako Niepokalana. I od Dziaków Pana Jezusa możemy się uczyć i doświadczać jak potrzebna jest nasza wiara, dobro i szlachetność tym, którzy przyjdą po nas, naszym dzieciom, wnukom i kolejnym pokoleniom. Niech modlitwa w Różańcu Rodziców wspiera nasze powołanie rodzicielskie, a następnie powołanie do bycia dziadkiem i babcią, bez zapominania o obowiązkach rodzica, niech dopełnia nasze zadania i działania. Niech Bóg będzie uwielbiony w naszych dzieciach, wnukach i kolejnych pokoleniach!


Święta Anno, Współpatronko Różańca Rodziców, święty Joachimie, módlcie się za nami!