Aktualności

Dwa dni dla wspominania szczególnych świętych Jakub i Krzysztof, Joachim i Anna.

ir
25 lipca 2014

W tych dniach Kościół wspomina świętych odgrywających szczególną rolę w życiu współczesnego człowieka.

Św. Jakub to człowiek wiary osadzony w bardzo konkretny sposób w rzeczywistości – wiara bez uczynków jest martwa. Nie mogę wierzyć a postępować tak jakbym nie wierzył. Nie mogę godzić się na zło , a w kościele, przed ludźmi składać pobożnie ręce do modlitwy - z takiej postawy faryzeizmu wyzwala nas radykalna postawa św. Jakuba

Św. Krzysztof patron kierowców kieruje nasze myśli i modlitwy na bezpieczeństwo podróżowania i na błogosławieństwo pojazdów.

Ale tak naprawdę kieruje nas do naszego powołania jakim jest przynoszenie Chrystusa tam gdzie Go nie ma w życiu innych ludzi. Abyśmy byli tacy – że ludzie widząc nas chcą należeć do Chrystusa.

Św. Joachim i Anna - dziadkowie Pana Jezusa to patroni naszych dziadków i tej pięknej relacji dojrzałego rodzicielstwa wobec kolejnego pokolenia. W tym roku szczególnie bliska jest nam św. Anna, do której pielgrzymowaliśmy w czerwcu, powierzając również Jej losy naszych dzieci i prosiliśmy o opiekę i wstawiennictwo na II regionalnej pielgrzymce na Górę św. Anny.