Aktualności

Droga Krzyżowa ulicami Gdańska

ir
15 marca 2022

Różaniec Rodziców został zaproszony na Drogę Krzyżową ulicami Gdańska z Bazyliki św. Brygidy na Górę Gradową, 18.03.22, po Mszy św. o godz. 17.00 (przejście od ok. 17.45 do 19.00). Dla nas została wskazana stacja  XIII, Jezus zdjęty z Krzyża - rozważania przygotowujemy i zapraszam kilku mężczyzn - ojców różancowych oraz odważnych kobiet do niesienia Krzyża w tej stacji. Proszę sie zgłaszac i potwiedzać u mnie  ( I Rogala) - na adres mailowy lub telefonicznie.


Droga Krzyżowa to nasza modlitwa przebłagania za grzechy, a odprawiana publicznie za wszelkie zgorszenie i zło popełniane publicznie.  Potrzebujemy tego wejścia w przestrzeń miasta,aby każdy miał okazję do spotkania z Jezusowym Krzyżem, do reflekcji wielkopostnej. A dla nas jest to bardzo potrzebne - dla uświadomienia sobie naszej słabości i potrzeby trzymania się Krzyża Chrystusowego. W Nim mamy nasze powstawanie, nasze umocnienie i sens podążania w cierpieniu właśnie za Jezusem. To On sam prowadzi nas drogami życia.  Niech nasze kroki podążają Jego śladami  - a nie zbłądzimy.


Osoby które nie moga wziąć udziału prosimy o łacznosć duchową w modlitwie w tym czasie. A wszystkich zachęcamy aby jak najliczniej przybyć na Mszę świętą i na Drogę Krzyżową