Aktualności

Droga Krzyżowa nie omija Golgoty, tylko prowadzi do miejsca gdzie Jezus oddał życie za ciebie i za mnie!

ir
9 marca 2014

Jak co roku rozpoczęliśmy w Środę Popielcową Wielki Post. I jak co roku Wielki Post jest darem dla ducha, jest okresem słuchania i nawracania się. Wielki Post jest czasem odnajdowanie swego miejsca w Kościele i korzystania z łaski miłosierdzia. Tegoroczny czas postu jest również czasem oczekiwania i przygotowania do uroczystości kanonizacji bł. Jana Pawła II

Każda Pascha, jest swoista i niepowtarzalna. Jest przejściem od śmierci do życia. Każda może być już ostatnią w naszym życiu. W roku ubiegłym modliliśmy się o świętego, nowego Papieża i takim darem okazał się papież Franciszek. W tym roku widzimy wielką próbę jaką Bóg stawia przed narodem Ukraińskimi innymi narodami świata aby zapewnić pokój i poszanowanie godności człowieka.

Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem błogosławionym.

Zaplanujmy ten czas również dla własnego rozwoju duchowego. Spróbujmy wejść w rozważanie tych spraw i rzeczy w swoich rodzicielskich postawach, działaniach i troskach, które szczególnie leżą nam na sercu. W tym błogosławionym czasie Bóg może okazać szczególną łaskę poznania i zrozumienia. Niech to będzie dla nas, rodziców czas na wewnętrzną refleksję, swoisty czas osobistych rekolekcji.