Aktualności

Wchodzimy w Triduum Paschalne – przejście ze śmierci do życia, ze Zmartwychwstaniem Jezusa!

ir
13 kwietnia 2022

Poczynając od Wielkiego Czwartku, od ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przez  zdradę i pojmanie Jezusa wchodzimy w czas Jego męki, czas Paschy. Przechodzimy przez Wielki Piątek, dzień męki i ukrzyżowania, aż do złożenia w grobie. Cisza wielkiej Soboty  niech nas prowadzi do wigilii paschalnej – niech będzie czasem namaszczenia naszych serc.


 Właśnie w tym czasie mogę najbardziej zobaczyć prawdziwy Kościół, ten który podążając za Jezusem, z lękiem i trwogą jednak przy Nim trwa. Cierpienia nasze łączymy z cierpieniem Krzyża, z Meką Pana Jezusa – którą zapłacił za nasze zbawienie. To w tym czasie szczególną opieką, modlitwą i wdzięcznością otaczamy naszych kapłanów. Oni oddali dla nas swoje życie – po to abyśmy my mieli je w obfitości.  Modlimy się również za tych kapłanów którzy upadli, którzy zagubili się w tym świecie, którym zdaje się że świat da im szczęście. Jezu wspomnij i na tych swoich kapłanów, daj im łaskę nawrócenia.


Panie spraw abyśmy potrafili korzystać z łaski trwania i jednoczenia naszych krzyży z Krzyżem Jezusa. Daj nam miłosierną odwagę świętej Weroniki, daj łaskę bolesnego towarzyszenia Jezusowi z Maryją po Krzyż i złożenie do Grobu.


Niech cierpienie Jezusa i łzy Maryi nie będą dla nas bezowocne, daj nam Panie serce skruszone i otwarte na przyjmowanie łaski. Daj nam tez odwagę dzielenia się wiarą i nadzieją z tymi którzy już je utracili, którzy tego potrzebują.