Aktualności

Chwała Bogu na wysokościach za dar Maryi!

marek
9 września 2018

W samo południe, 8 września w dniu narodzin Maryi kaplica Mariacka w Katedrze Oliwskiej napełniła się pielgrzymami, rodzicami różańcowymi. Z różnych miejsc i miejscowości, z różnych wspólnot i duchowości, ale połączonych jedną myślą, wdzięcznością Bogu i Matce Bożej za dar  Różańca Rodziców i troską o  dzieci objęte modlitwa w różach rodziców. Wraz z duchowym ojcem dzieła Różańca Rodziców, ks. Prałatem prof. Andrzejem Kowalczykiem, z którego  duchowego bogactwa narodziło się natchnienie do modlitwy i rodzicami przybyłymi z dalszych i bliższych okolic dziękowaliśmy Bogu za dar Maryi. Dziękowaliśmy za siedemnaście lat trwania tej modlitwy i obfite łaski jakimi zostaliśmy w tym czasie obdarowani. Po mszy świętej był tez czas na podzielenie się świadectwem – usłyszeliśmy jak Maryja wspiera rodziny, jak pomaga wybrać dzieciom dobrego małżonka, jak chroni w czasie wypadku samochodowego, jak pomaga gdy utrapienie i bark sił.  Warto spojrzeć w oczy Maryi, one wciąż patrzą na nas, a my możemy i powinniśmy spojrzeć w Jej dobre i kochające, zatroskane oczy, ażeby zobaczyć jak Maryja nas kocha i chce wspierać.


Na koniec ponowiliśmy Akt Zawierzenia i każdy miał czas na osobistą modlitwę, przed Feretronem MB Oliwskiej. Wielu po raz pierwszy usłyszało o tym że w każdy poniedziałek można przyjść do kaplicy o 17.30 i we wspólnocie Różańca Rodziców odmówić różaniec, że jest msza święta i nabożeństwo do MB Oliwskiej. Można samodzielnie przybyć albo też łączyć się duchowo. Można w swojej parafii poprosić o zgodę i we wspólnocie Różańca rodziców, w łączności z Katedrą Oliwską modlić się za swoje dzieci. Szczególnie ważna rzecz, o której mówiłem osobiście to obecność pism formacyjnych różańca rodziców w naszych parafiach. Duchowo naszym pismem formacyjnym jest miesięcznik Różaniec, a w zakresie wiedzy o rodzinie miesięcznik Tak Rodzinie, dla dzieci warto zadbać aby był dostępny Anioł Stróż. Trzeba koniecznie zadbać aby były one w naszych domach i w naszych parafiach!


Za dar siedemnastu lat Różańca Rodziców Bogu niech będą dzięki!