Aktualności

Rozpoczęliśmy praktycznie ostatni tydzień Adwentu – oczekiwania na Boże Narodzenie – moje i mojej rodziny.

ir
18 grudnia 2023

To czas, gdy idąc za słowami  z Księgi Izajasza mamy wyprostować swoje drogi i wyrównać te miejsca gdzie jest cały czas nieporządek. Tylko z sercem słuchającym i pomocą Boga możemy to uczynić – aby nie zabrakło w naszych sercach miejsca na przyjście Pana Jezusa. Czas na spowiedź adwentową!


I nie odkładaj tego na później, na kolejny rok, na kolejne święta – nie wiesz czy te nie są już ostatnie. Nie wiesz jak bardzo potrzeba twoim bliskim twojego uporządkowanego serca. Może ktoś czeka właśnie na słowo przepraszam, lub wybaczam, lub wybacz mi. Niech Roratnie świece rozświetlają każdy zakątek duszy u każdego z nas – bez wyjątku. I wymódlmy tą łaskę również tym którzy nie myślą o swojej duszy, o swoim zbawieniu, aby w tym czasie dostrzegli przychodzącego Boga, narodzenie Tego co przynosi ludziom sens życia i pełnię Miłości Boga – Jezusa.


To pragnienie jest jakby oczywiste, ale jak je zrealizować w praktyce – na szczęście to może być całkiem proste choć – o paradoksie nie koniecznie łatwe.


Prostota polega na tym, że po prostu możesz zaproponować swoim bliskim i przyjaciołom jako prezent świąteczny miejsce w róży w Różańcu Rodziców. Jest to prezent niezwykle cenny, choć bardzo tani. Wejść do Róży Różańca Rodziców można albo poprzez zgłoszenie internetowe – i to chyba jest prostsze. Można też wejść do róży która jest właśnie tworzona w twoim środowisku.


Ale dlaczego jest to niekoniecznie łatwe? Bo po pierwsze decyzja bywa niełatwa, dla osoby która do tej pory nie modliła się codziennie, a zwłaszcza na różańcu.  A po drugie, modlitwa regularna i czystego serca, z Maryją i we wspólnocie modlitwy potrafi odkryć rzeczy do tej pory zakryte, takie których nie chcielibyśmy wiedzieć o naszych dzieciach, czy też naszej rodzinie. Taka modlitwa to jest często stanięcie w prawdzie ze swoim życiem i życiem swojej rodziny. I chociaż trudne – to tak naprawdę nic lepszego nie może się tobie przydarzyć  - bo prawda wyzwala i prowadzi do pełni życia.  To akurat wiemy z tysięcy świadectw różańcowych rodziców, obdarowywanych łaskami dla nich samych i dla omadlanych dzieci – codziennie.


Jeśli nie jesteś w Różańcu Rodziców to przyjmuj taki prezent już dziś  i obdaruj nim swoje dzieci na święta Bożego Narodzenia i na całe dalsze życie. Jeśli jesteś różańcowym rodzicem to podziel się tym prezentem z innymi  - im bardziej będziesz się nim dzielił i propagował tym więcej łaski zgarniesz dla twoich własnych dzieci i dla dzieci w Twojej róży!


Maryjo i Józefie święty, proszę / prosimy was znajdźcie w każdej ludzkiej duszy choćby tą najmniejszą, najskromniejszą okruszynę miejsca, gdzie Jezus może się narodzić  i dać mu pełnię swego życia i pokoju!


Maryjo, Królowo Różańca Świętego, obdaruj jak najwięcej dzieci tą łaską modlitwy różańcowej rodziców w intencji ich dzieci!