Aktualności

Boże Ciało 2021 - idziemy procesją za Jezusem!

ir
2 czerwca 2021

W tym roku procesje Bożego Ciała będzie jak powrót do korzeni, do normalności  - do odważnego wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego. Po czasie pandemii, po wielu ograniczeniach przychodzi czas aby stanąć za Jezusem, wyraźnie pójść za Nim w procesji Bożego Ciała osobiście poświadczać swoją wiarę w Boga. Niech nasze serca będą czyste i przygotowane, niech nasze domy świadczą pięknymi dekoracjami, że zapraszamy Jezusa do swoich rodzin!


Potrzebuje tego Polska i nasze kolejne pokolenia, nasze dzieci i wnuki. Naszej tradycyjnej, polskiej żywej wiary potrzebuje tez świat, który w wielu miejscach już nie potrafi rozpoznać Boga.


Dziękujemy Ci Boże że nas ochraniasz i prowadzisz. Dziękujemy za każdego kapłana i za każdą rodzinę w której wzrastało kapłańskie powołanie. Dziękujemy za zakonników i zakonnice, za ludzi świeckich zaangażowanych w Kościele. Dziękujemy za każdego animatora, który podejmuje się prowadzenia róży rodziców. Dziękujemy za sakramenty święte sprawowane przez Kościół, tak bliskie i dostępne dla nas w Polsce.


Dziękujemy Ci Maryjo, że przed prawie 20 laty zaprosiłaś nas pod swój płaszcz modlitwy i opieki, że dałaś nam Różaniec Rodziców i nigdy nas nie opuszczasz. Razem z Tobą Maryjo chcemy zaprosić Jezusa do naszych miejsc w których żyjemy i pracujemy. Niech przejdzie ulicami polskich miast i wsi, niech oświetla  i umacnia to co słabe i ciemne w naszym życiu, tak, abyśmy mieli siłę podnieść się z upadków i iść samodzielnie. A jeśliby ktoś potrzebował naszej pomocy, abyśmy potrafili jej udzielić z radością.


Potrzebujemy, aby nasze sumienia się przebudziły do walki o wiarę w Polsce. Do walki o godność każdego człowieka. Przeciwnikowi zależy, żeby zatruwać i zabijać już od najwcześniejszych chwil życia dusze młodych ludzi. Nie ma dziś spokoju sumienia i spokojnego życia. Brutalne ataki na Kościół, wiarę, kapłanów i tradycję nasilają się przy każdej możliwej okazji. Widać to niemal na każdym kroku, widać to w produkcjach filmowych i internetowych. Widać to w ateizacji życia społecznego.


Ale zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, to Ona zwycięża, a my Jej dzieci możemy zwyciężać razem z Nią. Dlatego ufnie powierzamy nasze sprawy Jezusowi właśnie przez ręce Maryi na naszej różańcowej modlitwie.


Maryjo, Królowo Polski – módl się za nami!


Najświętsze Serce Jezusa,  zmiłuj się nad nami!