Aktualności

Boże Ciało 2017 - Jezu dziękujemy Ci za Twoje Królowanie w Polsce!

ir
15 czerwca 2017

W tych dniach na ulice polskich miast i wsi wyjdzie wyjątkowa osoba – sam Jezus Chrystus Eucharystyczny. Co może w Polsce zobaczyć i kogo? Jak chcemy go w naszych miastach i wsiach, w naszych domach przyjąć? Czy spotka mnie na ulicy i przyklękając będę Go witał, a potem pójdę za nim w procesji? A może zaplanowałem sobie relaks na łódce lub na rowerach?

Wiele udało się w ostatnich latach i miesiącach zmienić, ale wiele jeszcze zmian przed nami! Są wciąż politycy którzy przeszkadzają i knują swoje sprawy bez żadnej myśli o dobru kraju i szacunku dla niepodległej Polski – sprzedajni. Są nadal pogubieni artyści lub pseudo artyści i ich poplecznicy chcący za publiczne pieniądze w publicznych miejscach wystawiać bluźniercze pseudo sztuki. Ale jest też wiele zmian na dobre, wiele osób i całych wspólnot modlitwy troszczących się o losy całej Polski i każdego człowieka.

Chcemy dziękować Bogu za wszystko - tak jak rodzice dbający o dobro swych dzieci z różańcem w ręku! Albo jak parafianie dbający o dobro swej parafii i wspierający swego proboszcza! Również jako zatroskani o dobro Polski i Polaków społecznicy i obywatele. Widać że potrzeba naszej aktywności bo zagrożeń jest wiele. Potrzeba działania i modlitwy.

Niech sumienie nam odpowie jaki był ten rok od poprzedniego Bożego Ciała. Niechaj to będzie czas refleksji i podziękowania za wszelkie dobro jakiego nam Bóg udzielił. Niechaj to będzie wreszcie czas świadectwa, że Jezus Żyje, że jest obecny i w moim życiu i w życiu społecznym całej Polski. Niechaj to też będzie czas Jego zwycięstwa poprzez nawracanie naszych sumień. I czas świadectwa że jest miejsce do nawrócenia nawet dla najbardziej zatwardziałego grzesznika. Przechodź Panie Jezu przez nasze ulice, nawiedzaj nasze domostwa i umacniaj w wierze, pociągaj do siebie tych, którzy się pogubili. Ufamy Tobie! Ty jesteś naszym Panem, Ty jesteś Królem Polski!