Aktualności

BENEDYKT XVI w Polsce!!!

ir
27 maja 2006

Przybył do nas Następca Piotra - Benedykt XVI - i tak własnie odbierają Jego obecność Polacy. To ziarno rzucone w glebę naszych serc przez sb. Jana Pawła II, troskliwie pielęgnowane w czasie poprzedniego pontyfikatu teraz jak widać owocuje. I chciejmy dalej podążać tą droga!

Trwajmy w wierze, umacniajmy się nawzajem! Jak wspaniale podniósł nas na duchu Ojciec Święty Benedykt XVI. Już w pierwszym dniu wypowiedział kilkadziesiąt ważnych myśli – które są dla naszego narodu wskazaniem dalszej drogi. Kapłani wezwani do duchowości i odwagi; my do szanowania braci odłączonych i szukania wspólnoty ducha chrześcijaństwa.

Bracia nasi w wierze zaproszeni do otwierania się na dialog. Polska do świadectwa wiary i wytrwałości na swej drodze! Obecność Papieża w Stolicy i w Stolicy duchowej Polski jest przekraczaniem wielu mitów i trudności. Jest budowaniem mostów co pieknie wypowiedział nasz Prymas.

Trwajmy wierze i ofiarujmy Bogu w łączności z Ojcem Świętym nasze rodzicielskie zatroskanie o przekazanie depozytu wiary i miłości naszym dzieciom.