Aktualności

APEL o modlitwę w intencji ochrony życia, o prawe sumienia! Walka o życie trwa, szturmujmy Niebo z naszymi różańcami!

ir
4 października 2016

Tygodnik "Idziemy" zaprasza wiernych do wzięcia udziału w modlitwie o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech w tych dniach w naszych Kościołach trwa modlitwa.

POTRZEBNY JEST NASZ MASOWY RÓŻAŃCOWY SZTURM DO NIEBA W OBRONIE ŻYCIA!

Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tej modlitwie. Niech nikt z nas w tych dniach nie będzie obojętny, i modlitwą oraz postem wspierajmy tych co walczą o godność kobiet, dzieci, rodzin i Polskę wolną od grzechu dzieciobójstwa! Szczególna rola w tej modlitwie przypada mężczyznom, którzy powołani jesteśmy do obrony naszych rodzin. Potrzeba też wielu męskich rąk złożonych do modlitwy i kciuków trzymanych na różańcu.

Potrzebna jest nasza modlitwa i nasze konkretne działanie w tych dniach w intencji OBRONY ŻYCIA. Nasze zadanie to przeciwstawić się złu. Różańcem zwyciężymy, przez wstawiennictwo Matki Bożej - Mocą Bożą. Czy będziemy w pracy czy w domu, sięgnijmy po nasze różańce prosząc Boga o miłosierdzie dla Polski. O oddalenie zakusów zła i nawrócenie tych którzy to zło rozsiewają.

Święci Patronowie Polski módlcie się za nami! Maryjo, Królowo Polski módl się za nami!

Historia kobiety heroicznej

Jesienią 1919 roku Emilia z mężem Karolem i 13-letnim synem Edmundem mieszkali w Wadowicach przy ulicy Kościelnej, w wynajmowanym mieszkaniu. Emilia przed trzema laty straciła Olgę - córkę, która zmarła w kilkanaście godzin po porodzie. Teraz miała ponad 35 lat, obawiała się, że już więcej nie będzie mogła mieć dzieci. Gdy się dowiedziała, że spodziewają się kolejnego dziecka była bardzo szczęśliwa. Jednak nad tym szczęściem zaciążył fakt medyczny. Znany ginekolog i położnik z Wadowic stwierdził, że ciąża jest zagrożona, a ciężarna matka jej nie donosi. Nie ma szans na urodzenie żywego dziecka! Jeśli jednak zdecyduje się na donoszenie ciąży, to kosztem własnego życia. „Nie przeżyje pani tego porodu, proszę dokonać aborcji” - powiedział matce.

Emilia odmówiła aborcji, zabicia swego dziecka. 18 maja 1920 roku urodził się mały Karol, Józef Wojtyła - przyszły Jan Paweł II – NASZ PAPIEŻ! Matka papieża, Emilia Wojtyła żyła jeszcze przez 9 lat, w chwilach trudnych miała wsparcie swego męża.

Dlatego dziękujemy za nasze życie - a tu wypowiedź warta posłuchania i obejrzenia: Radość z dziękowania za Życie!

Właśnie tego, takiego bohaterstwa i wiary polskich kobiet i mężczyzn potrzeba! Rodzicielstwo to wielki dar jakim posługujemy, tym którzy przyjdą po nas, to dar z którego każdy z nas darmo skorzystał!

Módlmy się też o nawrócenie tych, którzy nie potrafią zrozumieć piękna ofiarnej rodzicielskiej miłości - miłości Matki i Ojca. Módlmy się na różańcu, aby Bóg udzielił im tej łaski i ochronił ich od grzechów przeciw życiu! Aby obronił Polskę przed tymi grzechami przeciw życiu popełnianymi w majestacie prawa!

Módlmy się w naszych rodzinach, razem z dziećmi i módlmy się w naszych Kościołach, wspólnotach i w parafiach! Zamawiajmy msze święte, inicjujmy odmawianie Różańca w intencji ochrony życia w naszych parafiach i włączajmy się w taką modlitwę.

Proszę też o przysyłanie informacji do nas o tym jakie działanie będą przez was podejmowane , abyśmy się mogli wzajemnie tym dzielić jak świadectwem!