Aktualności

Adwent – czas oczekiwania, czas przygotowania – zapraszamy też na 8 grudnia do Oliwy!

ir
3 grudnia 2014

W niedzielę rozpoczęliśmy okres przygotowania na przyjście Pana. To czas szczególny w okresie roku i w naszych rodzinach. Jest to czas takiego uporządkowania spraw duszy i ciała, aby do wigilijnej wieczerzy zasiadać w pięknej harmonii. Cztery tygodnie tego czasu to może być i dużo, i mało – najlepiej zatem korzystać z wszystkich okazji do własnego nawrócenia i przygotowania się duchowego do Świąt Bożego Narodzenia.

Niechaj nie przysłaniają nam tej perspektywy codzienne zabiegi, sprzątania i poszukiwanie materialnych prezentów.

Ważną dniem będzie dla nas rodziców uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzimy szczególnie zawierzając nasze dzieci Matce Bożej pod opiekę i odnawiając ten Akt Zawierzenia.

W tym roku 8 grudnia wypada w poniedziałek i tego właśnie dnia zapraszamy do Katedry Oliwskiej na odnowienie Aktu Zawierzenia: różaniec św. o godz. 17.30 i następnie Mszę św. o godzinie 18.00 – zapraszamy wszystkich, którzy mogą przybyć z Gdańska, Trójmiasta i okolic oraz z całej Polski i z całego świata. A tych rodziców i te róże, które są rozproszone i nie będą w tym czasie w Oliwie zachęcamy do łączności duchowej i wspólnoty modlitwy. Wiemy z wielu źródeł że właśnie tego dnia w wielu miejscach są przez różaniec rodziców organizowane specjalne msze św. z odnowieniem Aktu Zawierzenia.

ZAPRASZAMY!