Aktualności

8 grudnia odnowiliśmy Akt Zawierzenia Dzieci w Archikatedrze Oliwskiej.

ir
8 grudnia 2017

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, jak co roku, odnawiamy Akt Zawierzenia naszych dzieci, rodzin i siebie samych Matce Bożej w Archikatedrze Oliwskiej. Byliśmy i modliliśmy się w tym dniu w Archikatedrze Olliwskiej.   Od 17.30 rodzice wypełnili Kaplicę Mariacką i przed Feretronem Matki Bożej Oliwskiej, przy wystawionym Najświetszym Sakramencie odmówiony została xz. radosna Różańca. Nastepnie rozpoczeła się Msza Święta od godz. 18.00, koncelebrowana, w Katedrze niemal wypełnionej rodzicami. Słowa homilii głównego celebransa przybliżyły tajemnicę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Jej czystości i pokory. I pokazały drogę oraz zadania nas, rodziców, którzy uciekając się właśnie do Niepokalanej zawierzamy Bogu losy swoich dzieci.


Dziękowaliśmy Bogu i Maryi za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy przez ostatni rok. Jakże wiele jest powodów aby Bogu i Maryi dziękować! Ilość róż i rodziców nieustannie zwiększa się, coraz więcej osób w bardzo wielu miejscach Polski i świata odpowiada na wieść o różańcu rodziców swoim zaangażowaniem. Jest bardzo wielu zaangażowanych animatorów i moderatorów, bardzo wielu kapłanów pomaga nam, prowadzi formację i opiekę nad poszczególnymi różami i środowiskami które tworzą się w parafiach.


Dziękujemy za wiele nowych form modlitwy różańcowej pojawiających się w Polsce. Dziękujemy za Różaniec do granic i rok fatimski, za I Ogólnopolski Kongres Różańcowy na Jasnej Górze. Dziękujemy za każdą uzdrowiona i połączoną, odnowioną rodzinę. Za każde wymodlone, poczęte, narodzone i omodlone dziecko. Otaczamy modlitwą również wszystkie, te które nie doświadczają ciepła rodzicielskiej miłości, te rodziny i rodziców którzy cierpią i przeżywają trudności.


 Dziękujemy za wszystkie osoby zaangażowane w Różaniec Rodziców, a szczególnie dziękujemy Bogu i modlimy się za kapłanów opiekujących się poszczególnymi różami. Szczególną modlitwą otaczamy naszego opiekuna ks. proboszcza Katedry Oliwskiej Jana Jasiewicza i wszystkich naszych proboszczów, ojców swoich parafii.


Dziękujemy również wielu ludziom mediów, szerzących wiadomości o naszej wspólnocie modlitwy, Radio Maryja we wtorkowych audycjach dla małżonków i rodziców, Radio PLUS, miesięczniki Tak Rodzinie  i Różaniec, Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego, radio EM z Katowic i wiele innych.


Jest nas już niemal 80 tysięcy, a pragniemy aby to były setki tysięcy rodziców! Aby ta modlitwa przepajała nasze rodziny i środowiska – całą Polskę i poszła dalej w świat! To jest możliwe i potrzebne! Aby Bóg był poznawany i kochany, aby Maryja była kochana, aby rodzice wiedzieli, że mogą Maryi spokojnie powierzyć przyszłość i teraźniejszość swoich dzieci! Z radością i ufnością w matczyną miłość Niepokalanej.


Przed samym końcowym błogosławieństwem i rozesłaniem, w imieniu wszystkich rodziców zgromadzonych w Katedrze i w całej Polsce oraz na całym świecie, łaczących się duchowo, ponowiliśmy oddanie się w opiekę Maryi. Odczytałem tekst Aktu Zawierzenia, a zgormadzeni na zakończenie odpowiedzieli zgodnie AMEN. Tak rozoczynamy kolejny rok liturgiczny, dziekując za wszystko co było  i ufnie spoglądając w przyszłość. Z nadzieją modlimy się za nasze dzieci i o to abyśmy byli dla nich dobrymi rodzicami. 


Przyjechało z różnych stron Pomorza bardzo wiele osób, liczne z nich od razu na gorąco dzieliły się swoimi świadectwami, rozdaliśmy kilkaset obrazków z MB Oliwską, niektórzy brali je dla siebie i dla swoich całych róż, a inni dla dorosłych dzieci, lub przyjaciół i znajomych. WIele było radości z obecności u Maryi i modlitwy z Maryją, doświadczyliśmy Miłości jaką Niepokalana ma dla każdego z nas. Bogu niech będą za to wszystko dzięki!