Aktualności

8 grudnia jak co roku ponawiamy w Katedrze Oliwskiej Akt Zawierzenia Maryi!

ir
2 grudnia 2016

W tym roku już po raz dziesiąty w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia, w Różańcu Rodziców odnawiamy Akt Zawierzenia Dzieci i naszej modlitwy Maryi. Zapraszamy na Mszę św. w Gdańsku, w Archikatedrze Oliwskiej: o godzinie 17.30 różaniec prowadzony przez rodziców, a o 18-tej Msza św. i ponowienie Aktu Zawierzenia.

Gorąco zachęcamy do osobistego odwiedzenia Katedry Oliwskiej tego dnia i do łączności duchowej w modlitwie dla tych którzy są oddaleni i będą się modlić w swoich parafiach i środowiskach!

Jakże wiele jest powodów, aby Bogu i Maryi dziękować! Ilość róż i rodziców nieustannie zwiększa się, coraz więcej osób w bardzo wielu miejscach Polski i świata odpowiada na wieść o Różańcu Rodziców swoim zaangażowaniem. Jest bardzo wielu zaangażowanych animatorów i moderatorów, bardzo wielu kapłanów pomaga nam, prowadzi formację i opiekę nad poszczególnymi różami i środowiskami które tworzą się w parafiach. Dziękujemy za opiekę i posługę naszym kapłanom i biskupom. Dziękujemy Bogu za poszerzenie intencji o relacje w naszych rodzinach i za dzieci odrzucone, pozostawione sobie samym.

Dziękujemy również wielu ludziom mediów, szerzących wiadomości o naszej wspólnocie modlitwy. W tym roku szczególne podziękowania należą się redakcji miesięcznika TAK RODZINIE , która zgodziła się abyśmy przyjęli ten miesięcznika jako pomoc formacyjną dla naszego ruchu modlitwy.

Koniecznie trzeba wymienić Radio Maryja we wtorkowych audycjach dla małżonków i rodziców, miesięcznik Różaniec, Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego, portal www.edukacjamedialna.pl, radio EM z Katowic i wiele innych. Jest nas modlących się rodziców już ponad sześćdziesiąt osiem tysięcy, a chcemy aby to były setki tysięcy rodziców, a nawet miliony! Aby ta modlitwa przepajała nasze rodziny i środowiska! To jest możliwe i potrzebne! Aby Bóg był poznawany i kochany, aby rodzice wiedzieli że mogą Maryi spokojnie powierzyć przyszłość i teraźniejszość swoich dzieci!

Niechaj tego dnia nasze serca będą szczególnie nastrojone na ufne powierzanie się Bożej Miłości przez ręce Maryi!

Dlatego zachęcamy do przygotowania Modlitwa nowenny na portalu Katolik.pl