Aktualności

8 Grudnia - czas łaski i dziękowania za łaski jakimi Bóg przez Niepokalaną nas obdarza!

ir
8 grudnia 2016

W tym roku dziękowaliśmy Bogu za 10 lat opieki Matki Bożej Oliwskiej nad Różańcem Rodziców i za piętnaście lat trwania tej modlitwy!. Dziękowaliśmy za wszelkie łaski otrzymane i za nadzieję oraz pokój jaki wprowadza w nasze serca i działania.

Dziękowaliśmy za wszystkich modlących się rodziców, za animatorów i moderatorów tego dzieła modlitwy rozproszonych w całej Polsce i w całym świecie, za wszystkich kapłanów wspierających rodziców oraz posługujących nam i naszym rodzinom. Dziękowaliśmy za opiekę i modlitwę Kościoła. W końcu dziękowaliśmy Bogu za dobro jakiego udziela naszym dzieciom, za ich życie i każdy dzień, każdą dobrą rzecz w ich życiu.

I z ufnością prosiliśmy o obfitość łask na przyszły rok i przyszłe lata. O rozszerzanie się tego dzieła modlitwy.

To dziękowanie umieszczone w sercu Kościoła, w Eucharystii 8 grudnia w Katedrze Oliwskiej o godzinie 18-tej miało jak co roku swoisty wymiar, bo złączone było z Uroczystością Maryi Niepokalanej. O tej prawdzie wiary powiedział w homilii ks. proboszcz W. Waluk - wskazując że właśnie Maryja, Niepokalana jest dla nas bramą do Jezusa - bramą do Nieba, zapowiedzią Zbawienia, o ile potrafimy się od naszej grzeszności odwrócić, a właśnie w tym dopomaga Ona. Ma wszak tytuł Wspomożenie Wiernych, Ucieczka grzeszników, Ona jest naszą Królową!

A wiemy też że w łączności duchowej w bardzo wielu kościołach i miejscach w Polsce i na świecie modlili się rodzice i animatorzy róż rodziców. Bardzo uroczyście i podniośle wybrzmiało ponowienie Aktu Zawierzenia dzieci i tej modlitwy Matce Bożej Oliwskiej, Maryi Niepokalanej odczytane po błogosławieństwie przez ks. proboszcza.

Jako szczególny prezent z tej okazji zamieszczamy link do wystąpień na X Konferencji - Miłości Trzeba się uczyć – Uniwersytet Gdańsk 2016

.