Aktualności

3 marca – VII Dzień skupienia Różańca Rodziców róż z diecezji Bielsko – Żywieckiej

ir
26 lutego 2018

Rodzice, którzy w różnych miejscowościach diecezji Bielsko – Żywieckiej utworzyli róże różańcowe modląc się za swoje dzieci od kliku lat organizują dzień skupienia. To  okazja do wspólnej modlitwy, refleksji i spotkania ludzi podobnie jak my zatroskanych o losy swoich dzieci.  W tym roku dzień skupienia odbywał się w Bazylice w Hałcnowie w Bielsku Białej w dniu 3 marca.


Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową o godzinie 9.00 - z pięknymi rozważaniami opracowanymi przez rodziców, po czym nastąpiło odnowienie Aktu Zawierzenia dzieci Matce Bożej. Następnie ok. godz. 10.00 rozpoczęła się  Msza Święta, w czasie której homilię wygłosił ks. Piotr Krzystek – diecezjalny moderator grup różańcowych. Wiara - mówił - ma być jak kromki chleba, zjadamy je codziennie,  - codziennie potrzebujemy żyć wiarą!


Po Mszy świętej świadectwo Ireneusza i Ewy Rogala z Gdańska  Oliwy – inicjatorów i moderatorów Różańca Rodziców za Dzieci.  W trakcie spotkania można było również dołączyć do grona rodziców w różach różańcowych!


Można było również nabyć wartościowe książki i wydawnictwa. Siostry Loretanki z Rembertowa objęły to spotkanie patronatem medialnym. Rozdano setki egzemplarzy miesięczników:  Różaniec,  Tak Rodzinie i  dla dzieci Anioł Stróż.


Serdeczne zaproszenie do spotkania i wspólnej modlitwy wszystkich rodziców z bliższej i dalszej okolicy, do świadectwa nadziei wypływającej z powierzania się Matce Bożej przyjeło steki rodziców. Było nas naprawdę wielu!


Obszerniejsza relacja w Gościu Niedzielnym   oraz galeria zdjeć ze spotkania